Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0

Белгия изненада Австралия в Сидни (ВИДЕО + СНИМКИ)

Мъжкият национален волейболен отбор на Белгия направи отличен дебют в първа дивизия на Световната лига. Волейболистите на "червените дяволи" се наложиха категорично над домакините от Австралия с 3:0 (29:27, 25:18, 25:22) в първия си мач от турнира в Група А, игран този следобед пред над 2500 зрители в залата на спортния център в Олимпийския парк в Сидни.

Във втората си среща от турнира белгийците ще играят срещу Италия, която тръгна със загуба от победителя в Лигата за 2015 година Франция с 0:3. Мачът между Белгия и "Скуадра адзура" е утре (18 юни) от 10,40 часа, а след това от 13,10 часа българско време Австралия ще излезе срещу "петлите".

Възпитаниците на треньора Доминик Бейенс имаха затруднения единствено в първия гейм, който успяха да измъкнат трудно с 29:27 благодарение на разпределителя Матиас Валкиерс. След това белгийците наложиха играта си и водени от капитана си Сам Деруу и Герт Ван Вале спечелиха следващите два гейма съответно с 25:18 и 25:22. От страна "кенгурата" единствено Пол Керъл блестеше в отделни моменти, но и неговите изяви не бяха достатъчни за успеха.

Сам Деруу (2 блока, 1 ас, 52% ефективност в атака и 60% перфектно посрещане) и Герт Ван Вале (1 ас и 48% ефективност в атака) станаха най-полезни за белгийския тим съответно с 15 и 12 точки за победата. За австралийците Пол Керъл заби страхотните 22 точки (3 блока и 51% ефективност в атака), но и това не помогна.

АВСТРАЛИЯ - БЕЛГИЯ 0:3 (27:29, 18:25, 22:25)
АВСТРАЛИЯ: Григорий Сукочев 2, Пол Керъл 22, Нейтън Робъртс 9, Самюъл Уолкър 3, Ейдън Зингъл 8, Ниймая Моут 2 - Люк Пери-либеро (Джейкъб Рос Гаймър 2, Харисън Пийкок, Макс Стейпълс, Джорджън Ричърдс, Жак Борже-либеро)
Старши-треньор: Роберто Сантили
БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 5, Герт Ван Вале 12, Сам Деруу 15, Томас Русо 8, Пиетер Верхеес 8, Симон Ван Де Вуурде 8 - Йеле Рибенс-либеро (Брам Ван Ден Дриес, Щайн Д'Хулст, Кевин Клинкенберг 1)
Старши-треньор: Доминик Бейенс.