САЩ тръгна с 3:1 над Аржентина в Световната лига (ВИДЕО + СНИМКИ)

Националният волейболен отбор на САЩ започна с победа в тазгодишната Световна лига. Момчетата на селекционера Джон Спероу успяха да надиграят Аржентина с 3:1 (26:24, 25:23, 22:25, 25:22) в първия си мач от турнира в Група В, игран късно снощи пред около 1500 зрители в зала "Кариока Арена 1" в Рио де Жанейро.

Във втората си среща от турнира американците ще играят срещу отбора на Иран, който тръгна със загуба от домакините от Бразилия с 0:3. Мачът между САЩ и "персите" е тази вечер от 23,15 часа, а преди това от 20,10 часа българско време Аржентина ще излезе срещу "Селесао".

Двата отбора започнаха с единствената цел да спечелят първия си мач в най-престижния турнир, но по-добрата игра на блокада и в защита на САЩ и отличните изяви в атака на Тейлър Сандър решиха изхода му - 26:24 за "янките". Водени от ветерана в състава си Уилям Приди американците успяха да измъкнат и втората част в своя полза след 25:23. Третият гейм бе копие на първите два, но в полза на "гаучосите" - 25:22 след отлична игра на Бруно Лима. След загубената трета част Приди и Сандър отново заиграха много силно и САЩ спечели с 25:22, а с това и мача с 3:1.

Тейлър Сандър закономерно стана най-полезен за американския тим с 23 точки (68% ефективност в атака), а Уилям Приди заби още 16 точки (1 блок, 2 аса, 50% ефективнст в атака и 33% перфектно посрещане) за победата. За аржентинците Бруно Лима реализира 19 точки (46% ефективност в атака), но това не бе достатъчно.

АРЖЕНТИНА - САЩ 1:3 (24:26, 23:25, 25:22, 22:25)
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 2, Бруно Лима 19, Кристиан Поглажен 12, Николас Бруно 10, Себастиан Соле 10, Мартин Рамос 7 - Алексис Гонсалес-либеро (Франки Мартинес, Николас Уриарте, Езекиел Паласиос 1, Родриго Кирога, Пабло Крер 1)
Старши-треньор: Хулио Веласко
САЩ: Мика Кристенсън 1, Тейлър Сандър 23, Матю Андерсън 9, Уилям Приди 16, Максуъл Холт 10, Дейвид Смит 7 - Ерик Шоджи-либеро (Дейвид Лий, Мърфи Трой 1, Гарет Муагутутия)
Старши-треньор: Джон Спероу.