Италия с първа победа в Световната лига, прегази Белгия (ВИДЕО + СНИМКИ)

Мъжкият национален волейболен отбор на Италия записа първа победа в Световната лига. "Скуадра адзура" успя да се наложи над Белгия с 3:0 (25:15, 25:23, 25:21) във втория си мач от турнира в Група А, игран тази сутрин пред около 3000 зрители в залата на спортния център в Олимпийския парк в Сидни.

Така италианците имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки, с колкото е и Белгия. Начело са победителите в Лигата за 2015 година и европейски шампиони от Франция, които този следобед биха домакините от Австралия с 3:0 и имат 2 победи от 2 мача и 6 точки. В последните срещи от Група А Италия играе срещу "кенгурата", а Белгия срещу "петлите". Мачовете са утре (19 юни) рано сутринта българско време съответно от 08,10 и 05,40 часа.

Белгийците допуснаха множество грешки в първия гейм на всички елементи, което помогна на "Скуадра адзура" да го спечели с убедителното 25:15. Момчетата на треньора Доминик Бейенс реагираха веднага и в началото на втората част Белгия поведе с 13:9 и 15:10 след силна игра на Герт Ван Вале, Симон Ван Де Вуурде и капитана Сам Деруу. "Адзурите" обаче не се предадоха и след великолепни изяви на разпределителя си Симоне Джианели успяха да обърнат до 21:20 в своя полза, за да спечелят с 25:23. В началото на третия гейм Италия бързо поведе с 6:0 след серия от сервиси на Джианели. Това се оказа достатъчно да пречупи "червените дяволи" и италианците без особени проблеми спечелиха с 25:21 и 3:0.

Най-полезен за "адзурите" стана Лука Ветори със 17 точки (63% ефективност в атака) за победата.

За тима на Белгия Герт Ван Вале (2 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака) и Сам Деруу (1 блок, 46% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) завършиха с 13 и 12 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

БЕЛГИЯ - ИТАЛИЯ 0:3 (15:25, 23:25, 21:25)

БЕЛГИЯ: Матиас Валкиерс 2, Герт Ван Вале 13, Сам Деруу 12, Томас Русо, Пиетер Верхеес 3, Симон Ван Де Вуурде 7 - Йеле Рибенс-либеро (Брам Ван Ден Дриес, Франсоа Лекат, Щайн Д'Хулст, Арно Ван Де Велде 4, Кевин Клинкенберг 2)
Старши-треньор: Доминик Бейенс