Иво Недков е новият носител на шампионската тениска на „Лото“

Иво Недков спечели първата си купа в категория 500 на турнирите на Интерактив тенис и стана горд носител на шампионска тениска на „Лото“, която се връчва на всички победители. На финала, който се игра на ТК „18.82“, той се наложи над Светослав Козалиев с 2:1 сета (3:4, 4:3 и 7:4 в третия тайбрек сет). Досега Иво имаше две победи в надпреварите на Интерактив тенис, но в по-ниските категории - 125 и 250. Компютърният специалист стигна до финала след оспорвани и дълги мачове на четвърфиналите и полуфиналите, в които победи опитните Адриан Стоименов и Борислав Митков. На финала той демонстрира стабилна игра и без излишни рискове успя да измъкне победата от Светослав.

Първият сет започна с дълги разигравания и сигурна размяна на удари от задна линия. В третия гейм Иво сведе непредизвиканите си грешки до минимум и успя да пробие Светослав и и да поведе с 2:1. В четвъртия гейм той затвърди пробива си, но противникът му търсеше начин да разстрои играта му и в седмия гейм успя да си върне пробива и да оформи 3:3. В тайбрека Светослав заложи на защитната игра и на търпението и след 9:7 спечели първия сет.

Във втория сет Светослав започна с по-остри топки и се опита да наложи агресивна игра. След няколко дълги разигравания и отлична защита във втория гейм обаче Иво успя да пробие подаването му и поведе с 2:0. Още в следващия гейм Светослав върна пробива и с прецизна игра накара съперника си да направи няколко непредизвикани грешки. Последва спад в концентрацията на Иво и изравняване 2:2. В шестия сет Светослав отново проби съперника си и гейм по-късно, при 3:3, стигна до първия мачбол в срещата. Вместо да вземе победата обаче той допусна две непредизвикани грешки и двойна грешка и изгуби подаването си. В тайбрека Иво се мобилизира и след две блестящи излизания на мрежата спечели втория сет.

В решаващия тайбрек сет двамата демонстрираха отлично движение по корта и прецизни удари. При 6:4 Иво стигна до първия си мачбол и успя да затвори срещата.

„Доволен съм от резултата, а играта ми можеше и да е по-добра – каза Иво след края на мача. - Най-доволен съм, че накрая се преборих за победата. Можеше да съм по-агресивен и да се възползвам от възможностите, които Светльо ми даваше. Той не се представи на нивото, на което го познавам и ми връщаше лесни топки. Аз играх стабилно, не рискувах и се стремях да правя минимален брой грешки. Видях, че той не атакува и затова не се притеснявах да му давам и по-плитки топки. Успях да изляза няколко пъти на мрежата и да завърша добре разиграванията. Това беше първият ми финал в категория 500 и първата ми купа при най-добрите и съм много доволен. Имах доста трудни съперници, но успях да се преборя и на полуфинала, и на четвърфинала след тайбрек сетове. Светльо ми беше най-трудният противник, но се чувствам добре в дългите мачове и успях да затворя и мача в моя полза.“

Светослав Козалиев записа трети финал във Вечерните тенис турнири „Лото“, но не беше разочарован от загубата. „Имах мачбол, но не бях достатъчно агресивен и не мохаж да спечеля, – коментира той. - Не съм доволен от себе си, защото играх на играта на противника, а не моята. Подлъгах се по неговото темпо, а аз не обичам бавните топки и дългите разигравания. Обичам да съм по-агресивен, но първият сет тръгна зле като резултат и влязох в неговото темпо. Бях принуден да бягам почти през цялото време от бекхенда си защото Иво ми даваше бавни и дълбоки топки, а за хора, които играят бекхенд с една ръка те са доста трудни. За съжаление, не можах да реализирам идеята си за агресивен форхенд.“

Вечерните турнири на Интерактив тенис продължават със срещи от Първия вечерен турнир за жени и от Четвъртия вечерен турнир „Лото“ категория ITL125. До събота, 11 март, е отворено записването за надпреварата в категория 250 от Четвъртия вечерен турнир „Лото“, а мачовете започват на 13 март на кортовете на тенис клуб „Бароко“ в Студентски град. До 18 март са отворени схемите за още два турнира - категория ITL125 от Петия вечерен турнир „Лото“ и категория ITL500 от Четвъртия вечерен турнир „Лото“, а желаещите могат да се запишат на сайта на Интерактив тенис