Камен Маздрашки спечели втори трофей във вечерните турнири "Лото"

Камен Маздрашки, един от аматьорите с най-много участия в турнирите на Интерактив тенис, спечели Втория вечерен турнир „Лото“, категория ITL250 и взе втори трофей за последните четири години. На кортовете на тенис клуб „Диана“ той се наложи над бързо прогресиращия Ивайло Боджаков с 2:0 сета (4:0, 4:3).

Камен влезе като фаворит в срещата и със спокойна игра неутрализира атаките на съперника си. Първият сет завърши на нула в полза на Маздрашки. Вторият започна с дълъг гейм, в който Боджаков се опита да вземе надмощие. Той вкара в употреба целия си арсенал, но не успя да пробие подаването на Камен. След това играта вървеше гейм за гейм, а Боджаков започна да поема повече рискове. Въпреки излизанията на мрежата и острите удари, Маздрашки не се пречупи и демонстрира блестяща защита. Вторият сет завърши с тайбрек, който Камен спечели със 7:2.

"Тичах доста през целия мач и не очаквах такава съпротива от съперника – каза Камен Маздрашки след победата. - Ивайло ме измъчи и това, че спечелих беше чиста доза късмет. Тичах повече и мисля, че това го отчая. Надявам се скоро да стигна на финал на турнир в категория 500 и да го спечеля. Пожелавам си много победи, доста да тичам и както казваше испанският ми треньор – да се забавлявам на корта. Защото тенисът е за забавление, а не за ядосване."

"Поздравявам Камен за страхотната игра – каза от своя страна финалистът Ивайло Боджаков. – Подобрил съм играта си от миналата година, когато се срещнахме за последен път с Камен, но неговата защита е изключително трудна за пробиване и трябва да работя още в тази насока. Мисля, че след още няколко месеца ще спечели титла и от турнирите в категория ITL500. Старая се да подобрявам играта си и когато съперниците ми кажат кои са слабите ми страни, работя върху тях. Правя всичко възможно да вдигам нивото с всяка тренировка и може би след още няколко месеца ще стигна до финал в категория 500. Харесвам турнирите на Интерактив тенис, защото ми дават възможност да играя с близки и малко по-добри съперници, които ми вдигат нивот."

Финалистите честитиха празника на влюбените на всички дами и си пожелаха да ги радват с купи и победи.

Вечерните турнири на Интерактив тенис продължават със срещи в две категории. На кортовете на тенис комплекс „Диана“ се играят мачовете в категория ITL 500 от Втори вечерен турнир „Лото“, а тенис комплекс „1882“ е домакин на надпреварата в категория ITL 125 от Третия вечерен турнир „Лото“.

От следващата седмица стартират надпреварата от категория ITL250. Записването за нея е отворено до до 17-и (срещите започват на 20 февруари), а до 24 февруари тече записването за категория ITL 500 (мачовете ще се играят от 27 февруари). Регистрацията става на сайта на Интерактив тенис.