Кошмарен старт за Мъри в Казахстан

Хегемонът в Казахстан през последните три години Астана катастрофира тежко на старта на новото първенство. Воденият от Станимир Стоилов състав бе разбит с 0:3 от Ордабаси в гостуването от първия кръг на шампионата. Головете отбелязаха Толебек (15), Нургалиев (76) и Диакате (88), а Преслав Йорданов не взе участие в срещата, тъй като няма още картотека.

Отборът на Мъри започна слабо, като напълно заслужено получи първи гол. Шампионите се събудиха, но пропуснаха две възможности да изравнят преди почивката, тъй като Лулаку и Шигов бяха неточни.

След почивката Астана продължи да търси равенството, но попадение падна в тяхната врата. Точен бе Нургалиев, който дебютира при завръщането си в Орбадаси с гол срещу бившите си съотборници. Офанзивният футболист бе част от Астана през последните шест години, като удвои в 76-ата минута, а Абдулай Диакате оформи крайното 3:0 за домакините малко преди края.

Това е втората подобна загуба на Стоилов в Казахстан, като първата бе през ноември 2014 година, когато Актобе победи Астана с 3:0 в плейофа за титлата. Това не се оказа проблем, тъй като Стоилов изведе отбора до първа шампионска титла.