Мъри и Астана с първи успех за сезона (видео)

Победителят в последните три издания на казахстанската Премиер лига Астана записа първи успех през новия сезон, започнал на 8 март. В двубой от 3-ия кръг на местния шампионат воденият от Станимир Стоилов отбор спечели с 3:1 домакинството си на Акжаик.

Голмайсторът Жуниор Кабананга откри резултата в 11-ата минута, а 120 секунди по-късно Аздрен Лулаку удвои аванса за бившия участник в груповата фаза на Шампионската лига. Звездата Патрик Твумаси направи класическа преднината на Мъри и компания в 62-ата минута, а три по-късно чилиецът Мартин Рубио Костнер реализира почетното попадение за гостите.

С този успех Астана се изкачи до четвъртото място във временното класиране с 4 точки на сметката си. Едноличен лидер в таблицата с пълен актив е тимът на Стойчо Младенов - Кайсар, който записа две победи в двете си срещи до момента. Иртиш на Херо пък е пети, с равен брой точки с Астана, но и мач по-малко.