Динамо (Загреб) оглави Група D след обрат в Търнава (видео)

Отборът на Динамо (Загреб) победи с 2:1 като гост тима на Спартак (Търнава) в среща от Група D на турнира Лига Европа. Хърватският тим постигна пълен обрат през второто полувреме с попадения на Марио Гавранович в 64-ата минута и Оршич в 75-ата. С този си успех Динамо събра актив от 9 точки след изиграването на първите три срещи от груповата фаза и е едноличен лидер в групата си.
Началото на срещата не предложи положения пред двете врати и двата отбора изчакваха грешка на противника. До такава се стигна в 32-ата минута, в която Али Чорбани се възползва от сериозно неразбирателство между стража на гостите и негов съотборник. От последвалата грешка се откри възможност пред Чорбани да вкара на празна врата, а нападателят не сбърка от близка дистанция. През втората част гостите от Хърватия бяха като преобразени и натиснаха сериозно своя противник в търсене на обрат.
В 64-ата минута Марио Гавранович върна равенството в срещата, а голът му бе копие на попадението на Спартак (Търнава) през първата част. В 74-ата минута отново Гвранович бе замесен при втория гол за своя тим, но този път със страхотна асистенция към своя съотборник Оршич. До края на срещата резултатът остана непроменен, а Динамо (Загреб) оглави Група D с актив от 9 точки в три срещи.