Айнтрахт надви Аполон за едно полувреме (видео)

Отборът на Айнтрахт Франкфурт постигна много ценен успех с 2:0 като домакин на Аполон в среща от Група Н, където са още отборите на Лацио и Олимпик Марсилия. С този си успех Айнтрахт оглави еднолично групата с актив от 9 точки, следван от Лацио с три по-малко. Попаденията за домакините паднаха през първата част, а точни бяха Филип Костич в 13-ата и Себастиен Алер в 32-ата минута.
Немският тим не чака дълго и поведе в резултата още в 13-ата минута с гол на Филип Костич. Сръбският национал получи възможността да стреля към вратата на гостите от около 25 метра, а доста нелепа грешка на стража Бруно Вале доведе до гол. Вратарят не разчете добре спасяването си и топката премина през ръцете, а след това и през краката му, за да се оплете в мрежата.
В 32-ата минута домакините удвоиха преднината си с гол на Себастиен Алер, който засече с глава добро центриране на Обите Еван Ндика. Няколко минути по-късно Бруно Вале трябваше да се намесва след нов изстрел на Алер. През втората част Джонатан Де Гузман имаше възможността да вкара трети гол за своя тим. Джетро Вилемс открадна топката и пусна добър пас към Мият Гачинович, кой пък продължи към Де Гузман. Изстрелът на холандеца обаче премина на сантиметри от страничния стълб.
В 77-ата минута Анте Ребич падна в наказателното поле, но претенциите на домакините за дузпа бяха подминати от главния съдия. Три минути по-късно изстрел на Фотис Паполус се отби в гредата и лиши полузащитника от попадение. Последва разбъркване, при което гостите нацелиха гредата за втори път, а нов удар на Паполус бе изчистен от Марко Рус на сама голлиния. Така Айнтрахт е едноличен водач в Група Н, следван от Лацио.