Силите на Лудогорец стигнаха за 20 минути супер футбол, разградчани аут с единия крак от ЛЕ (видео)

Лудогорец намали до минимум шансовете си за прескачане на групите в Лига Европа, след като завърши 1:1 при гостуването си на АЕК Ларнака. Джоди Лукоки откри резултата в 7-ата минута, а Ларена изравни от дузпа в 25-ата минута.

Така орлите имат едва една точка след три изиграни кръга и изостават на цели пет от втория Байер (Леверкузен), който днес загуби с 2:3 от Цюрих.

Разградчани изиграха много силни първи 20 минути, в които освен гола реализираха още един, но той бе отменен поради тънка засада. Освен това Моци нацели греда, а на два пъти Кешерю провали голови атаки.

След това обаче много лошото физическо състояние, в което е отборът от началото на сезона пролича и днес. Това се отрази пагубно и в 25-ата минута българският шампион допусна колективна грешка в отбрана, завършила с голям гаф на Ренан, за да се стигне до дузпа за АЕК, реализирана от Ларена.

До края на двубоя орлите продължиха с честите си и елементарни грешки във всички фази, а над всички в този аспект бяха звездите Кешерю и Марселиньо. Двамата рядко подаваха точно на своите съотборници и може да се каже, че това бяха най-слабите им минути, откакто са в Лудогорец.

През второто полувреме пък лидерът на Първа лига тотално "спука гуми" и заигра буквално на ходом, което за малко не им коства дори едната точка. Именно тук си пролича, че явно предишният наставник Пауло Аутуори е провел неправилна предсезонна подготовка, която се отразява зле на орлите.

Срещата започна много добре за разградчани. В 3-ата минута Вандерсон успя да вкара топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада. Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Лукоки да изпревари Рамирез и да реализира.

Домакините продължиха да пресират дълбоко българския шампион, което им изигра лоша шега в 7-ата минута. Тогава Лудогорец изнесе великолепно топката отляво. Натанаел комбинира с Вандерсон, след което пусна брилянтно към набралия скорост Лукоки и нападателят вкара в долния ляв ъгъл - 1:0 за Лудогорец.

Веднага след изпълнението на центъра АЕК можеше да изравни, когато Тричковски излезе очи в очи с Ренан, но стражът на разградчани демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер.

В 12-ата минута само късметът спаси кипърците от второ попадение. Моци засече с глава центриране на Вандерсон от ъглов удар, но нацели лявата греда.

В 15-ата минута Лудогорец пропила още две много добри възможности за втори гол. Първо, след грешка на домакинската отбрана, Кешерю овладя в наказателното поле и стреля в аут. В тази ситуация румънецът прояви егоизъм, тъй като трябваше да подаде на оставения непокрит Вандерсон и ако го бе сторил, това почти сигурно щеше да означава второ попадение. Секунди по-късно Кешерю взе топката от крака на Марселиньо, който можеше да отправи фронтален шут от 7-8 метра.

Така се стигна до 25-ата минута, в която орлите демонстрираха старата си слабост - лоша подредба при игра в защита. Вандерсон и Сисиньо изпуснаха противников футболист отляво след 60-метров пас. Последва центриране, което Моци не изби по най-добрия начин. Големият гаф обаче бе на Ренан, който в опита си да хване топката направи голяма глупост и се стовари нескопосано върху гърба на Тричковски. Реферът отсъди дузпа, която Ларена реализира - 1:1.

До края на полувремето футболистите на българския тим допуснаха изненадващо много грешки в защита и средата на терена, които щяха да бъдат наказани от по-класен тим, но АЕК не се възползва от тях. Най-деен в това отношение бе Марселиньо. В заключителните секунди на полувремето двата тима си размениха по един опасен удар. Първо Лукоки шутира опасно от 20 метра, но в аут, а секунди след това шут на играч от домакините бе избит от Ренан.

В началото на второто полувреме АЕК взе инициативата и не я изпусна до края на двубоя. В 52-ата минута кипърците за малко не осъществиха пълен обрат. Хавел шутира от границата на наказателното поле, но на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 64-ата минута пред домакините се откри нов шанс, но за късмет на българския отбор Тричковски стреля от 3 метра с глава в аут.

В 83-ата минута АЕК изпусна поредно положение. След центриране отдясно и разбъркване в наказателното поле топката стигна до Тете, нападателят шутира от въздуха, но на сантиметри над напречната греда.

Така срещата приключи при самоубийственото 1:1, тъй като само победителят щеше да запази добри шансове за излизане от групата. След три изиграни мача лидер в нея е Цюрих с пълен актив от 9 точки, а втори е Байер (Леверкузен) с три по-малко от швейцарците. До края отборите ще изиграят по още три двубоя в групата.

АЕК ЛАРНАКА - ЛУДОГОРЕЦ 1:1