Бетис превзе "Сан Сиро", Милан и Гатузо отново на колене

Тимът на Бетис превзе "Сан Сиро", побеждавайки Милан с 2:1 в мач от група "F" на Лига Европа. Така съставът на Кике Сетиен измести "росонерите" от първото място в групата. Антонио Санабрия (30) и Ло Селсо (55) бяха точни за гостите, които нанесоха втора поредна загуба на "червено-черните" в рамките на няколко дни. Патрик Кутроне пък отбеляза почетното попадение за италианците. Миналата неделя "червено-черните" отстъпиха с 0:1 от Интер в "Дерби дела Мадонина". Тежките критики към Гатузо и тима след поражението от "нерадзурите" явно са повлияли на Гонсало Игауин и компания, които изпитваха сериозни трудности срещу "зелено-белите".

Последните секунди Сами Кастийехо беше изгонен с директен червен картон след брутален фаул срещу Ло Селсо. Бившият играч на Виляреал имаше сериозни претенции за дузпи срещу него в 89-ата минута, а в 73-ата минута гредата му попречи да вкара.

Бетис вече е лидер на групата със седем точки, докато италианският гранд остана с шест точки на второ място, а Олимпиакос вече е трети с четири точки. В следващия мач новият водач на групата ще търси класиране на своя стадион "Бенито Вийямарин", когато приема Милан.

30 Милан на колене пред Бетис

Наставникът на "росонерите" Дженаро Гатузо направи шест промени в тима от загубата с 0:1 от Интер в "Дерби дела Мадонина". Пепе Рейна, Кристиан Сапата, Лаксалт, Бакайоко, Кастийехо и Борини замениха Донарума, Мусакио, Родригес, Кесие, Сусо и Чалханоглу. Турчинът и аржентинецът останаха извън групата за срещата, както и Иняцио Абате. Италианският треньор направи две промени сред 11-те от последната среща в турнира на "Сан Сиро",

когато тимът му победи с 3:1

Олимпиакос. Тогава Сусо и Родригес бяха сред титулярите.

"Червено-черните" имаха две победи от началото на кампанията срещу Дюделанж (

1:0

) и Олимпиакос (

3:1

), като търсеха трети пореден успех, който липсва на клуба в европейските турнири от ноември 2008 година, докато "зелено-белите" имаха четири точки, след като записаха равенство в Атина (0:0) и разбиха с 3:0 тима от Люксембург.

Домакините започнаха на ниски обороти, което се оказа решаващо, тъй като гостите изглеждаха по-свежи и по-мотивирани, като създадоха няколко опасности пред Рейна. Още в третата минута Санабрия пропусна. В 17-ата минута Бетис пропиля втора възможност. Игуаин стреля с глава извън целта в 24-ата минута, а пет минути след това "зелено-белите" излязоха напред в резултата. Ло Селсо остави на място Сапата и центрира остро, а Рейна и Романьоли бяха надхитрени от Санабрия, който вкара второто си попадение в турнира.

Голът стресна още повече тима на домакините, който нямаше идея как да стигне до противниковата врата. Последваха няколко минути, в които Бетис пропусна да довърши "росонерите", като дори чист гол на испанците беше отменен поради несъществуваща засада. Санабрия пък направи голям пропуск.

Чак в продължението на първата част Игуаин имаше отлична възможност, но се забави след финта си срещу вратаря Пау Лопес и топката му беше избита, въпреки че аржентинецът влезе в спор и искаше дузпа.

На почивката Сусо и Патрик Кутроне смениха Бакайоко и Борини, но Бетис продължи да стои по-добре на терена, а в 55-ата минута Рейна беше поставен за втори път на колене. Този път страхотен гол отбеяза Ло Селсо, който препарира вратаря с удар от над 23 метра.

Чак в 73-ата минута Кастийехо с хубав удар от 20 метра нацели лявата греда. Испанецът асистира на Кутроне 82-ата минута, който отблизо вкара третото си попадение за сезона, но това не се оказа достатъчно.

Последната минута Кастиейхо искаше дузпа срещу него, когато бранител протегна крак точно преди да нанесе решаващ удар срещу Лопес. Това вбеси седмицата на Милан, който беше изгонен за много груб фаул срещу Ло Селсо и със сигурност ще пропусне поне два мача.

Така Бетис записа първи успех на "Сан Сиро" над "росонерите" и общо втори срещу миланския гранд от три мача. Сега двата тима имаха по една победа в КНК през сезон 1977/78, когато Милан печели с 2:1 първата среща, а в Севиля Бетис печели с 2:0 и продължава напред.

МИЛАН - БЕТИС 1:2

0:1 Санабрия (30)

0:2 Ло Селсо (55)

1:2 Кутроне (82)