ЦСКА-София прегази 10 от Етър, "болярите" с куп странни гафове (видео)

ЦСКА-София постигна гръмка победа като гост над Етър, прегазвайки болярите с 4:0 в мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Евандро откри резултата в 63-ата минута, Али Сау (68) удвои, трети гол вкара Отабор (74), а Петър Занев (81) добави четвърто попадение.

За разгромния резултат повлия както добрата игра на гостите, така и няколкото странни гафа, допуснати от футболисти на домакините. Големият грешник за Етър в този мач се оказа защитникът Здравко Илиев, който бе изгонен при 0:0 в 54-ата минута.

85 Етър (Велико Търново) - ЦСКА-София 85 Етър (Велико Търново) - ЦСКА-София

Бранителят получи два жълти картона - по един в двете полувремена, след безсмислени фаулове срещу Евандро при безобидни ситуации и главният съдия Ивайло Стоянов заслужено го отстрани от игра.

При втория гол на червените Етър също допусна груба грешка, когато Станоев опита да върне към Иван Иванов, но изведе Али Соу сам срещу вратаря и нападателят покачи на 2:0. С два гола пасив и останали с 10 човека великотърновци съвсем свалиха гарда и до края на срещата допуснаха нови две леки попадения.

Иначе наставникът на червените Милош Крушчич бе предприел три промени в сравнение с 11-те, които започнаха при поражението срещу Локо Пд в предишния кръг. Вместо Тони Уот, Греъм Кери и Малинов влязоха Евандро, Тиаго и Пинто. Малинов трябваше да стартира от първата минута и дори бе обявен за титуляр в тимовия лист, но в крайна сметка спортно-техническият щаб реши да не рискува неговото здраве и халфът не взе участие в днешната среща, тъй като беше с висока температура.

Гостите започнаха по-активно, но първата голова възможност се откри пред болярите. Крум и Иван Стоянови разиграха добре отляво, последва извеждащ пас към Боджадж, който стреля без забавяне от десетина метра, но над напречната греда.

В 21-ата минута и червените застрашиха противниковата врата, когато Евандро шутира силно от 20 метра, но Христо Иванов улови. След половин час игра Станоев стреля от фаул, а Бусато изби в корнер.

В 41-ата минута Етър създаде най-добрата голова възможност до този момент. Боджадж намери непокрития Младенов, който не уцели вратата след почти фронтален шут от десетина метра. Три минути по-късно и ЦСКА-София стигна до добра ситуация, но шутът на Отабор от 14-15 метра попадна в ръцеете на вратаря.

Малко след старта на втората част, в 48-ата минута, червените пропиляха първата си чиста възможност за гол. Гълъбов пусна великолепен извеждащ пас към Соу, който предпочете да овладее топката, а не да стреля с едно докосване и сбърка, тъй като си я бутна малко по-дълго, стражът на виолетовите го затвори и той стреля в неговото тяло.

В 54-ата минута Етър остана с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Здравко Илиев. Защитникът извърши две безумни нарушения срещу Евандро при ситуации, които в никакъв случай не застрашаваха вратата на болярите и реферът Ивайло Стоянов правилно го изгони.

Четири минути по-късно само късметът спаси болярите, когато Евандро не уцели вратата след удар с глава от пет метра. Етър отговори подобаващо секунди по-късно. Боджадж изведе Иван Стоянов сам срещу Бусато, но стражът на гостите се хвърли самоотвержено и успя да избие топката. Тя обаче попадна в Руменов. Бившият играч на ЦСКА-София предпочете да я спира вместо да стреля от границата на наказателното поле в опразнената врата, което се оказа грешка.

Численото предимство на червените бързо даде резултат. В 63-ата минута Занев центрира от корнер, Албентоса стреля от упор с глава, но Иванов някак успя да спаси. Последва добавка на Евандро от два метра отново с глава, която този път спря в мрежата на домакините.

В 68-ата минута виолетовите допуснаха груба грешка, след която гостите увеличиха своята преднина. Станоев опита да върне към Иван Иванов, но го направи така, че успя да изведе Али Соу фронтално сам срещу вратаря и нападателят без проблем покачи на 2:0.

Малко по-късно пред Соу се откри нова възможност да обстрелва противниковата врата от удобна позиция, но шутът на тарана този път отиде в ръцете на Иванов.

В 74-ата минута Вив-Соломон Отабор вкара дебютното си попадение с червената фланелка в първенството след шут от границата на наказателното поле и колеблива намеса на Христо Иванов.

Голеадата продължи и в 81-ата минута, когато Петър Занев вкара от фаул с шут в ъгъла на вратаря, който мина под плонжа на Иванов.

ЕТЪР - ЦСКА-СОФИЯ 0:4