Занев: Най-после адекватно съдийство, нека първо стигнем третото място

Капитанът на ЦСКА-София Петър Занев даде своя коментар след победата с 4:0 над Етър. Опитният футболист заяви, че най-после е станал свидетел на адекватно съдийство. Той добави, че все още е рано да се говори за титла на "червените".

"За да се стигне да бия този фаул, тренирахме миналата седмица фаулове, вкарах добри фаулове и днес ми гласуваха доверие. Топката влезе във вратата, но не е важното кой вкарва. За мен в Пловдив играхме по-силно, по-добър начин трябва да играем, не трябва да допускаме грешки пред нашия вратар. Опитваме се да пресираме, да играем атакуващо, това ще се хареса на публиката. Етър направиха 2-3 контри, но имахме късмет.
Говорихме си, че ако продължаваме да атакуваме, победите ще дойдат. През първото полувреме Етър се защитаваше плътно и трудно намирахме пространства, трябва повече търпение. Да, червеният картон ни помогна, но си имаше втори жълт картон. Най-после да има адекватно съдийство. Остава си между нас какво казах на Митов и Крушчич при ситуацията, когато щяхме да допуснем гол. Гоним победи и зимата да направим добра подготовка. С Дунав играхме 90 минути на една врата, с Локомотив (Пловдив) след 30-ата минута заиграхме добре.
Нека мислим мач за мач. Първо трябва на трето място да се класираме, после второ. В Русия играх в отбор, който не беше гранд, всички ни отписваха, после направихме 10 поредни победи. Малка държава сме и малко преувеличиха нещата - за расисткия скандал говоря. За резултата се извиних на публиката, Англия е добър отбор, а и защитата беше играла три пъти заедно. В спорта винаги има шанс, знаете заучените фрази. В България сме царе да отпишем някого, да го оплюем като е паднал. Казах на момчетата да гледат напред, футболът е пред тях. Винаги има мач, в който да се поправиш", каза Занев.