Георги Миланов се контузи при победа на ЦСКА, може да е сериозно (видео)

Футболист номер 1 на България за 2012 година Георги Миланов получи контузия при победата на ЦСКА (Москва) над Химик (Дзерджинск) с 2:1 в 1/16-финалите за Купата на Русия. Родният халф започна като титуляр, но беше принудително заменен в 74-ата минута, след като нападателят на домакините Александър Касян го фаулира много грубо. За бруталната си изява укрианецът получи директен червен картон."Още не знаем какво е състоянието на Миланов и дали контузията му е сериозна. Кракът му е подут и Георги налага удареното място с лед. Всичко ще стане ясно след изследванията утре", коментира на пресконференцията след двубоя наставникът на "армейците" Леонид Слуцкий.ЦСКА се класира за осминафиналната фаза сравнително безпроблемно. Младежкият национал Константин Базелюк откри резултата в 19-ата минута, след като беше изведен с дълъг диагонален пас и не остави шансове на вратаря на Химик. 10 минути по-късно Кичин си вкара автогол за 0:2. Домакините върнаха едно попадение чрез Александър Еркин от дузпа, но след изгонването на Касян нямаха шансове за нещо повече. На осминафиналите ЦСКА ще срещне победителя от двойката Сокол (Саратов) - Криля Советов.Купа на Русия, 1/16-финали:ХИМИК - ЦСКА (М) 1:20:1 Базелюк (19)0:2 Кичин (29) авт.1:2 Еркин (51) д.