Жоро Миланов поведе ЦСКА (М) към важен обрат (видео)

Българският национал Георги Миланов изигра най-добрия си мач с екипа на ЦСКА (Москва) и има голяма заслуга за победата над Волга с 2:1 като гост. Миланов направи великолепна асистенция към Сейду Думбия за изравнителния гол, а освен това бе много деен в средата на терена и не допусна почти никакви грешки. Бившият халф на Литекс остана на терена до 68-ата минута, а малко след това Зоран Тошич донесе трите точки на "армейците".

Победата е втора поредна за ЦСКА след разгрома срещу Краснодар (5:1) миналата седмица. Отборът на Леонид Слуцкий остава на 4-о място в таблицата преди останалите мачове от 15-ия кръг, а след няколко дни му предстои тежко гостуване на Манчестър Сити в Шампионската лига. Волга е в средата на класирането. Тимът от Нижний Новгород има в актива си 17 точки.

Столичани стартираха агресивно и се опитаха да притснат съперника в неговата половина. В 7-ата минута Думбия от непосредствена близост уцели гредата с глава, но после домакините показаха, че нямат намерение единствено да се бранят и бившият халф на ЦСКА Евгений Алдонин стреля опасно покрай гредата. В средата на полувремето ветеранът Андрей Каряка също опита да изненада Игор Акинфеев, но без успех. "Армейците" отговориха с индивидуална акция на Зоран Тошич, ала изстрелът на сърбина беше спасен от Сергей Парейко.

В 30-ата минута цялата защита на ЦСКА "заспа" след едно центриране от корнер, Артьом Даниленко леко отклони топката към Лутън Шелтън и за него бе лесно да я насочи в мрежата - 1:0. Голът стресна гостите и те веднага се впуснаха в атаки. В 34-ата минута Георги Миланов направи хубаво двойно подаване с Ахмед Муса и поднесе топката на крака на непокрития Сейду Дuмбия, който отблизо изравни. Котдивоарецът веднага благодари с жест на Миланов за отличния пас.

Като цяло до почивката ЦСКА държеше инициативата, но трудно пробиваше през сгъстената защита на Волга. Домакините разчитаха на дълги подавания към бързия Шелтън, който няколко пъти се измъкна от тромавите Игнашевич и Березуцкий, но след това не намираше вярното продължение.

В началото на втората част Даниленко можеше да изведе Волга напред в резултата, но Игнашевич се реваншира за грешката си при гола и блокира удара на централния нападател на домакините. Последваха силни минути за ЦСКА, но в две поредни ситуации спринтиращият по левия фланг Миланов не получи подаване. В 68-ата минута бъларинът беше заменен от Расмус Елм, а Стивън Цубер влезе на мястото на неубедителния за пореден път Муса.

В 72-ата минута Тошич вкара втори гол за ЦСКА. Всичко започна от центриране на Георгий Шенников, което обърка бранителите на домакините. Пръв до топката стигна Кейсуке Хонда, чийто изстрел беше спасен от Парейко, но при добавката Тошич не сбърка и доказа, че неслучайно феновете на тима го избраха за най-добър футболист за изминалия месец.

Всичко в мача можеше да приключи в 81-ата минута, когато Думбия стреля коварно с глава, но Парейко внимаваше и изби в ъглов удар. В края домакините опитаха да се доберат поне до точката, но отбраната на ЦСКА не допусна никакви положения пред Акинфеев.