Третодивизионен тим шокира Зенит

Третодивизионният Тюмен хвърли голямата бомба в турнира за Купата на Русия, след като елиминира в 1/16-финалната фаза гранда Зенит. Питерци подцениха двубоя и напълно закономерно загубиха с 0:2. В състава на Лучано Спалети личаха имената на футболисти като Андрей Аршавин, Роман Широков, Александър Анюков и Анатолий Тимошчук, но нито те, нито появилите след след почивката Аксел Витсел и Александър Бухаров направиха нещо, за да бъде избегнато унижението.

И двата гола за домакините паднаха още през първото полувреме. В 33-ата минута Анюков извърши нарушение в наказателното поле и реферът Владимир Селдяков посочи бялата точка. Вратарят на Зенит Егор Бабурин отгатна посоката на удара на Михаил Канаев, но той бе достатъчно силен и Тюмен поведе. В самия край на полувремето Бабурин направи груба грешка след центриране от фаул и си вкара автогол. Питерци претендираха, че стражът е бил изблъскан от играч на Тюмен, но попадението беше зачетено.

След почивката Зенит взе инициативата, но пропуските на Бухаров и самоотвержената игра на домакините попречиха да се стигне до обрат. В следващия кръг Тюмен ще се изправи срещу Том на Живко Миланов и Пламен Николов.