Георги Миланов се контузи при победа на ЦСКА, може да е сериозно (видео)

Футболист номер 1 на България за 2012 година Георги Миланов получи контузия при победата на ЦСКА (Москва) над Химик (Дзерджинск) с 2:1 в 1/16-финалите за Купата на Русия. Родният халф започна като титуляр, но беше принудително заменен в 74-ата минута, след като нападателят на домакините Александър Касян го фаулира много грубо. За бруталната си изява укрианецът получи директен червен картон.

"Още не знаем какво е състоянието на Миланов и дали контузията му е сериозна. Кракът му е подут и Георги налага удареното място с лед. Всичко ще стане ясно след изследванията утре", коментира на пресконференцията след двубоя наставникът на "армейците" Леонид Слуцкий.

ЦСКА се класира за осминафиналната фаза сравнително безпроблемно. Младежкият национал Константин Базелюк откри резултата в 19-ата минута, след като беше изведен с дълъг диагонален пас и не остави шансове на вратаря на Химик. 10 минути по-късно Кичин си вкара автогол за 0:2. Домакините върнаха едно попадение чрез Александър Еркин от дузпа, но след изгонването на Касян нямаха шансове за нещо повече.

На осминафиналите ЦСКА ще срещне победителя от двойката Сокол (Саратов) - Криля Советов.