Живко Миланов и Том продължават за Купата на Русия, голям провал за Рубин

Отборът на Том (Томск) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на Русия след измъчена победа над втородивизионния газовик (Оренбург). Гостите се наложиха с 1:0 след продължения, като единственият гол бе дело на Максим Астафьов в 117-ата минута. Българският защитник Живко Миланов влезе като резерва в 80-ата минута.

Ростов елиминира Ангушт с 1:0 благодарение на точния изстрел на Александър Василиев още в 5-ата минута, но три отбора от Премиер лигата вече напуснаха надпреварата. Новакът Урал се препъна срещу Тосно и след нулево равенство в редовното време и продълженията отстъпи с 3:5 при дузпите. Волга отпадна след загуба с 0;2 като гост на Ска-Енергия в Хабаровск. И двата гола за домакините отбеляза Василий Кармазиненко.

Изненадата дойде от Владивосстик, където местният Луч-Енергия разби с 4:2 Рубин. Наставникът на тима от Казан Курбан Бердиев реши да даде почивка на повечето си титуляри и това се оказа грешка, защото техните заместници разочароваха тотално. Още до почивкта Рубин губеше с 1:3, а в 54-ата минута Денис Дорожкин вкара втория си гол в мача и реши всичко. Ветеранът Гьокдениз Карадениз само направи поражението на казанци малко по-почетно с попадение в 71-ата минута.