Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Пеев и Благо Георгиев провалиха Амкар, още един от грандовете отпадна

Амкар напусна турнира за Купата на Русия още на фазата на 1/16-финалите след драматична загуба с дузпи от Мордовия. В редовното време и продълженията срещата завърши 2:2, а при дузпите по-точни бяха домакините, които през миналия сезон изпаднаха от Премиер лигата. Фаталните пропуски от бялата точка за Амкар направиха Георги Пеев и Благой Георгиев. За разлика от тях, Захари Сираков беше точен, но това не беше достатъчно, защото домакините сбъркаха само веднъж.

От българите в Амкар не игра единствено Петър Занев. Сираков и Георгиев започнаха като титуляри, а Пеев се появи в 60-ата минута. Гостите от Перм поведоха с голове на Джанлука Найхолт и Дмитрий Каюмов до почивката, но през второто полувреме Милан Перендия и Александър Димидко изравниха за Мордовия.

Локомотив (Москва) също отпадна след изпълнение на дузпи. Представящият се великолепно в Премиер лигата тим на Леонид Кучук беше елиминиран от втородивизионния Ротор (Волгоград). 120 минути се оказаха недостатъчни на двата отбора, за да си отбележат гол, а при дузпите пропуски на Фелипе Кайседо и Магомед Оздоев провалиха Локо.

В следващия кръг Ротор ще срещне Салют (Белгород), който отстрани друг столичен град - Динамо (Москва).

Напред в турнира продължава и Краснодар. "Биковете" нямаха никакви проблеми срещу нискоразредния ФК Долнопрудни и се наложиха с 4:1. Два гола заби Маркос Пизели, а по веднъж се разписаха Исаел и Жерар Гоу. За домакините почетното попадение бе дело на Иван Звягин, който довкара топката след пропуск от дузпа на Сергей Пучков.