Спартак (М) се измъкна в Ярославъл, Динамо се предаде в Белгород

Спартак (Москва) се измъчи срещу втородивизионния Шинник, но спечели с 1:0 и продължава на 1/8-финалите в турнира за Купата на Русия. Единственото попадение в мача отбеляза Дмитрий Комбаров от дузпа в 70-ата минута. Срещата в Ярославъл беше прекъсната за половин час в началото на второто полувреме след сблъсъци между феновете на Спартак и полицията.

Старши треньорът на московчани Валерий Карпин даде почивка на някои от титулярите си, но въпреки това съставът му изглеждаше респектиращ с Лукас Бариос в атака и Тино Коста, Арас Йозбилис, Ким Калстрьом, Рафаел Кариока и Павел Яковлев в халфовата линия. Преди почивката двубоят се развиваше равностойно и без сериозни голови положения, а домакините показаха, че няма да се дадат без бой.

В началото на втората част от агитката на Спартак обсипаха терена с ракети и други пиротехнически средства, а един запалянко пробяга целия терен, след което се опита да се скрие на трибуните. Последвалият опит на полицаите да го задържат срещна сериозен отпор от гостуващите фенове и съдията Сергей Костевич се принуди да прибере футболистите в съблекалните.

След успокояването на страстите и подновяването на играта Спартак доминираше и закономерно стигна до победата. В 70-ата минута резервата денис Глушаков бе фаулиран в наказателното поле и Дмитрий Комбаров превърна отсъдената дузпа в гол, който се оказа и единствен в двубоя.

В друг мач от турнира Динамо (Москва) сензационно загуби с 0:1 от втородивизионния Салют (Белгород) и напусна надпреварата. Възпитаниците на Дан Петреску започнаха много слабо, а домакините поведоха рано с гол на Максим Яковлев в 10-ата минута. Динамовци действаха хаотично и рядко затрудняваха защитата на Салют. Не помогна и влизането на Александър Кокорин през второто полувреме. По този начин Динамо стана поредният гранд, който отпадна от Купата на Русия, след като по-рано днес същата съдба сполетя Рубин и Зенит.