Петя Цекова с 14 точки, Мюлюз спечели "българското" дерби на кръга във Франция

Продължава победната серия на бившата волейболна националка Петя Цекова и нейният АСПТТ (Мюлюз) във френската Лига А. В среща от 5-ия кръг те постигнаха 4-та си поредна победа, този път в "български" сблъсък с гостуващия Еврьо (Еврьо). За успеха с 3:1 (25:17, 25:20, 23:25, 25:11) Цекова допринесе с 14 точки (1 блок и 46% ефективност в атака). За гостенките българката Деа Славова не започна като титуляр, но влезе като резерва още през първия гейм и остана в основната шестица за следващите три. Младата централа блокировачка завърши с 3 точки (1 ас).
Не се получи "български" сблъсък между Кан и Истър Уест Прованс (Истър), тъй като Ева Янева продължава да не играе за тима от фестивалния град. Кан спечели мача с 3:0 (25:13, 25:22, 25:17) и така постигна 5-та си поредна чиста победа от началото на сезона. За гостенките от Истър като титулярка игра Юлия Стоянова, която се отчете със 7 точки (1 блок, 33% ефективност в атака, 30% позитивно и 17% перфектно посрещане). В групата за мача не попадна Нора Богданова.   Отборът на старши-треньорката Райна Минкова Стад Франсе Пари Сен Клод (Париж) загуби при гостуването си на Кане-Рошвил (Льо Кане) с 0:3 (20:25, 23:25, 16:25).   Във временното класиране води Кан с максимален актив от 15 точки след 5 победи от 5 мача и 15:0 гейма. Следва Мюлюз с 13 точки. Сен Клод е 6-ти със 7 точки след 2 победи и 3 загуби. Истър е на 9-та позиция с 5 точки също след 2 победи и 3 загуби. Без нито една победа и с 1 точка в актива си, Еврьо заема последното 12-то място. Следващият кръг е в събота (2 ноември). BGvolleyball.com