Райна Минкова спря победната серия на Петя Цекова и Мюлуз

Воденият от българската треньорка Райна Минкова Сен Клу (Париж) сложи край на серията от шест поредни победи на АСПТТ Мюлуз (Мюлуз) в женското първенство на Франция.  В среща от осмия кръг столичанки надвиха у дома Петя Цекова и съотборничките и с 3:2 (23:25, 27:29, 25:22, 25:18, 15:11) след 2 часа и 7 минути игра.  Българският диагонал на гостенките игра като титуляр във всичките пет гейма от мача и записа 12 точки (2 аса, 8 атаки, 2 блокади).

С домакинска победа се поздрави и Истр Уест Прованс (Истр).  Тимът на Нора Богданова и Юлия Стоянова надигра новака Кемпер Волей 29 Елит (Кемпер) с 3:0 (25:19, 25:20, 25:22).  Стоянова стана топреализатор на мача с 14 точки (4 аса, 8 атаки, 2 блокади), като записа и 50% добро посрещане. Центърът Богданова направи силен мач, като добави 11 точки (1 ас, 6 атаки, 4 блокади) и дори посрещна перфектно два противникови сервиса.

Еврьо (Еврьо) загуби у дома от Нант Волей (Нант) с 1:3 (17:25, 15:25, 25:20, 17:25).  Деа Славова не започна като титуляр за домакините, но влезе в игра от ъгъла през третия гейм и остана в основната осмица на отбора за следващите два.  Тя записа 1 ас и 1 точка от блокада.

Преди последния мач от кръга – между Кане-Рошвил (Льо Кане) и РК Кан (Кан) на Ева Янева, който започва в 18:00 б.в., Кан е водач с 21 точки, следван от Мюлуз с 20 от 6 победи и 2 загуби.  Истр и Сен Клу са на шесто и седмо място с по 11 точки от 4 победи и 4 загуби.  Еврьо е на предпоследното единадесето място с 4 точки от 1 победа и 7 загуби.