Петя Цекова и Мюлюз с 5-та поредна победа във Франция

Волейболният отбор на АСПТТ (Мюлюз) постигна 5-та си поредна победа в френската Лига А при жените. В мач от 6-ия кръг бившата българска националка Петя Цекова и съотборничките й надиграха като гости Пеи д′Екс (Венелес) с 3:0 (25:22, 25:12, 25:20). Цекова допринесе за този успех с 11 точки (2 блока и 47% ефективност в атака), а най-полезни бяха Кристи Джекел и румънката Алина Албу с по 14 точки за победата.

Сен Клод (Париж) на българската старши-треньорка Райна Минкова изтръгна победата в тежък мач с гостуващия Кемпер Волей 29 Елит (Кемпер). След 2 часа и 6 минути игра домакините се поздравиха с успеха с крайното 3:2 (25:20, 25:23, 24:26, 19:25, 16:14).

Четвъртата си поредна загуба инкасираха волейболистките на Истър Уест Прованс (Истър). Този път те отстъпиха у дома пред Нант Волей (Нант) с 1:3 (25:21, 24:26, 22:25, 18:25). Юлия Стоянова записа 6 точки (1 блок, 31% ефективност в атака и 94% позитивно посрещане) за Истър. Нейната съотборничка в центъра Нора Богданова не започна като титулярка, но влезе в игра още през първия гейм, а за следващите три вече бе в основния състав на домакините. Тя завърши със 7 точки (2 аса и 63% ефективност в атака).

Не се получи "български" сблъсък между Еврьо (Еврьо) и РК Кан (Кан). Ева Янева продължава да не играе за гостенките от фестивалния град, които успяха да се наложат с 3:0 (25:14, 25:17, 25:10). Деа Славова пък не се появи в игра за домакините от Еврьо.

Във временното класиране Кан продължава да води с максимален актив от 18 точки и 18:0 гейма, следван от Мюлюз с 16 точки след 5 победи и 1 загуба. Сен Клод е 6-ти с 9 точки след 3 победи и 3 загуби. Истър е 9-ти с 5 точки след 2 победи и 4 загуби, а Еврьо е на последното 12-то място с 1 точка след 6 загуби. Следващите им мачове са на 9 ноември (събота).