Втора победа изведе тима на Петя Цекова до второто място във Франция

Стад Франсе Пари Сен Клу (Париж) на старши-треньорката Райна Минкова записа първата си победа за сезона, като спечели българския сблъсък от третия кръг на женското първенство във Франция.  Столичанки надиграха като гости Еврьо (Еврьо) с 3:1 (25:19, 25:16, 17:25, 25:22) след 100 минути игра.  Българката Деа Славова влезе в игра от ъгъла за домакините през всеки от първите два гейма, без да се разпише като реализатор.

АСПТТ (Мюлуз) постигна втората си победа за сезона – 3:0 (25:19, 25:17, 25:17) над гостуващия Ено Волей (Валенсиен).  Вечерта преди 27-ия си рожден ден българският диагонал Петя Цекова допринесе за успеха с 9 точки (1 ас, 6 атаки, 2 блокади) и дори със 100% добро посрещане на двата насочени към нея сервиса.

Истр Уест Прованс (Истр) на Нора Богданова и Юлия Стоянова пък инкасира първата си загуба, като отстъпи у дома с 0:3 (21:25, 17:25, 18:25) пред Безие (Безие).

Бившата капитанка на българския национален отбор Ева Янева вече бе картотекирана в лигата като играч на РК Кан (Кан), а междувременно нейният тим постигна третата си поредна чиста победа като единствен все още непобеден отбор до момента оглавява еднолично временното класиране след третия кръг с максимален актив от 9 точки и 9:0 гейма.  Втори е АСПТТ със 7 точки от 2 победи и 1 загуба.  Истр е шести с 5 точки от 2 победи и 1 загуба, Сен Клу – осми с 4 точки от 1 победа и 2 загуби, а Еврьо се намира на предпоследното единадесето място с 1 точка от 3 загуби.  Следващият четвърти кръг е на 18 и 19 октомври.