Петя Цекова - топреализатор на български сблъсък във Франция

АСПТТ (Мюлуз) победи като гост Истр Уест Прованс (Истр) с 3:1 (25:19, 25:15, 13:25, 25:18) в българския сблъсък на четвъртия кръг в женското първенство на Франция.  Петя Цекова стана топреализатор на мача с 16 точки (1 ас, 12 атаки, 3 блокади) за победителките.  Втора по резултатност в отбора на домакините стана Юлия Стоянова с 10 точки (2 аса, 8 атаки). Българката, която бе титулярка за Истр в три от геймовете, а във втората част влезе от ъгъла, регистрира и 65% добро посрещане.  Нейната съотборничка в центъра Нора Богданова бе в стартовите седем в първите два гейма, а в четвъртия се появи в игра като резерва.  Тя завърши с 2 точки (1 ас, 1 атака).

С втората си поредна победа се поздрави отборът на Стад Франсе Пари Сен Клу (Париж).  Волейболистките на треньорката Райна Минкова надиграха гостуващия Пеи д′Екс (Венел) с 3:0 (26:24, 25:21, 25:18).

За първи път от началото на шампионата Деа Славова попадна в стартовата седморка на Еврьо (Еврьо).  Въпреки това нейният тим загуби с 0:3 (16:25, 20:25, 17:25) при гостуването си на Безие (Безие).  Бившата българска девическа националка бе титулярка в първите два гейма, а в третия се появи на терена като резерва.  Тя се отчете с 6 точки от атака при 67% успеваемост.

Ева Янева продължава да не играе за РК Кан (Кан), но отборът продължава да поддържа перфектен актив без загубен гейм дотук и да е убедителен водач в класирането.  Този път съотборничките на бившата национална капитанка на България изковаха чиста победа като гости на Ено Волей (Валенсиен).

На второ място в таблицата е АСПТТ с 10 точки от три победи и една загуба.  Сен Клу е пети със 7 точки от две победи и две загуби. Истр е осми с 5 точки също от две победи и две загуби, а Еврьо е на предпоследното единадесето място с 1 точка и без победа.  Следващият кръг е на 26 октомври.