Шалке също видя новото лице на Щутгарт (видео)

Тимът на Шалке 04 пропусна възможността да се изравни по точки с третия Херта (Берлин), след като завърши 1:1 с Щутгарт у дома в двубой от 22-ия кръг на Първа Бундеслига. Гостите пък продължават забележителната си серия от началото на полусезона и след предишните четири поредни победи остават без поражение, с което се отдалечиха на 8 точки от опасната зона.Новото попълнение Юнес Беланда вкара за "миньорите" след 14 минути игра, когато насочи топката с глава след избиване на Пжемислав Титон. Щутгарт заслужено изравни един час по-късно, когато влезлият като смяна Мартин Харник добута топката на празна врата. Двата отбора имаха куп възможности за втори гол и всеки един от тях можеше да спечели. Положенията се редяха до финалните секунди за радост на феновете на стадиона и пред телевизорите. Кристиан Гентнер можеше да изведе "швабите" напред още в 6-ата минута, но Ралф Феерман отрази. Малко по-късно вратарят на Шалке спаси и шут на Тимо Вернер. На другата част на терена Леон Горетцка и Клаас Ян Хунтелаар застрашиха вратата на съперника.Холандският нападател на домакините пропиля прекрасен шанс в 54-ата минута, когато майсторски овладя центрираната към него топка, завъртя се и стреля, но точно в тялото на Титон. Секунди след това бившият защитник на Лудогорец Жуниор Кайсара спаси Шалке, след като изчисти влизащата топка след нещастен рикошет в съотборника му Роман Нойщетер. Един от най-красиви моменти дойде в 72-ата минута, когато румънецът Александру Максим впечатли с удар от странична ножица, който профуча на няколко сантиметра край гредата на "кралскосините".За заключителните минути останаха нови два пропуска. При първия в 88-ата минута Артьом Краветц не съумя да реши нов мач в полза на Щутгарт, след като от няколко метра не намери добре топката и тя излезе в аут. Веднага след това пред Титон имаше корнер, при който бъдещият защитник на Ливърпул Жоел Матип надскочи всички и вече виждаше как реализира победния гол, но кълбото не пожела да влезе. СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ