Щутгарт продължи победната си серия (видео)

Щутгарт продължи с отличната си форма, записвайки пета поредна победа в Бундеслигата. Швабите се справиха с третия в класирането Херта (Берлин) след успех с 2:0. След равностойно първо полувреме без много голови опасности домакините от Щутгарт стигнаха до успеха с голове на Дие и Костич през втората част. Резултатът прекъсна серия серията на берлинчани от шест поредни срещи без загуба.

Отборът на Юрген Крамни започна по-активно в първите минути, но без да застрашава сериозно вратата на съперника. Гостите разчитаха на контраатаки, но и техните опити не бяха особено успешни. И двата отбора сякаш изчакваха грешка на противника. Все пак те видяха, че по-този начин няма да стигнат до трите точки и постепенно мачът се отвори. Първото по-сериозно положение се откри пред Тимо Вернер, който стреля с глава над вратата. Към края на полувремето Херта натисна, а в 37-ата минута вратарят на домакините Титон спаси отлично удар на Ибишевич.

Втората част започна с няколко опасни атаки и към двете врати. Първо Вернер не успя да засече топката в наказателното поле, а Херта отговори с удар на Ибишевич, попаднал в ръцете на вратаря. В 51-ата минута Сере Дие откри резултата. След удар на Максим и избиване от Йорщайн топката попадна на крака на халфа на Щутгарт, който я прати в левия ъгъл на вратата. Това бе първо попадение в Бундеслигата за футболиста от Кот д'Ивоар. Херта отговори с удар в гредата на Брукс няколко минути по-късно.

Гостите се изнесоха в предни позиции, но това само остави повече пространства за контраатаките на шбавите. Над всички в тези минути бе Филип Костич. Сърбинът отправи много хубав далечен удар в 66-ата минута, но топката мина малко встрани от вратата. По-късно блестящ негов пробив по лявото крило не бе завършен. Добрата му игра все пак доведе до гол. След объркване между вратаря и защитата на Херта, последва разбъркване, топката стигна до Костич и той направи 2:0, с което сложи точка на спора.