Щутгарт спечели един от шедьоврите на сезона (видео)

Щутгарт извоюва драматичен домакински успех с 2:1 срещу Хамбургер ШФ в късния съботен мач от програмата на 19-ия кръг на Първа Бундеслига, с което се отдалечи на 7 точки от изпадащите директно. Новото попълнение Артьом Кравец донесе победата с гол две минути преди края.

Преди това неговите съотборници сториха какво ли не, за да преодолеят Рене Адлер, но тази вечер стражът на гостите изигра един от топмачовете на кариерата си. 31-годишният страж спря почти всички изстрели в очертанията на вратата си и трябваше да преклони глава след автогол. В 66-ата минута Даниел Дидави засече центриране на Филип Костич от ъглов удар и топката мина голлинията след карамбол в телата на Адлер и Аарон Хънт, като в крайна сметка съдиите посочиха Хънт като автор на попадението.

До този момент Щутгарт буквално газеше своя опонент и само малшансът попречи на тима на Юрген Крамни да беше забил два-три гола. Дидави, Кристиан Гентнер и особено Тимо Вернер правеха и невъзможното, но Адлер беше блестящ на поста си. Особено критична беше ситуация в 48-ата минута, когато в рамките на няколко секунди "швабите" на три пъти се разминаха с откриващ резултата точен удар.

Домакините се успокоиха, след като все пак се докопаха до ценното попадение в средата на втората част. Това им изигра шега, защото Хамбургер изравни в 75-ата минута с гол на появилия се секунди по-рано Артьомс Рудневс.

Битката беше напът към съвсем друга развръзка, защото в 79-ата минута Иво Иличевич се освободи от опеката си в полето на Щутгарт и се озова сам срещу Пжемислав Титон, но вратарят не трепна и спаси сигурно попадение.

Бъдещият герой Кравец вече беше на терена и в 80-ата минута пробва Адлер с шут от извън наказателното поле и съвсем малко не му достигна. Още по-малко пък лиши Пиер-Мишел Ласога от приказен гол в мрежата на Щутгарт в 82-ата минута, когато централният нападател се завъртя и стреля ниско в ъгъла, но в аут, за негово съжаление.

Така се стигна до 88-ата минута, когато друга от смените - Александру Максим, центрира в наказателното поле и там преотстъпеният от Динамо (Киев) украински национал показа класата си, забождайки кълбото в мрежата.

Финалните секунди на редовното време и продължението още повече вдигнаха кръвното на домакинските запалянковци, като майсторска изява на Титон в 92-ата минута лиши Клебер от изравнително попадение.

След сравнително стабилните си изяви по-рано през сезона "Шпортферайн" вече започна да се задъхва и за последните пет кръга е спечелил само една точка, което може го доближи до опасната зона.