Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Щутгарт помете Хофе и догодина пак ще играе в елита (видео)

Изразителна победа с 5:1 над Хофенхайм почти сигурно гарантира мястото на Щутгарт в елита на германския футбол и през следващия сезон. В един етап по-рано през сезона отборът от "Мерцедес Бенц Арена" беше на последно място в класирането, но сега - девет кръга преди края, има 8 точки повече от първия тим в опасната зона и едва ли ще му се наложи да се бори до последно за статута си на член на Първа Бундеслига. Точно обратното е положението на Хофе, който все още е под чертата.

След двете поредни загуби играчите на Щутгарт се реабилитираха с безпроблемен успех. Още в 5-ата минута мощният централен защитник на домакините Георги Нийдермайер откри резултата след добавка. По-късно в срещата той реализира още веднъж с глава - за 3:0, след като отново нямаше как да бъде опазен. Лукас Руп удвои аванса на "белите" в 42-ата минута след центриране на Емилио Инсуа отляво и ефектно продължаване на Даниел Дидави.

След като Нийдермайер направи 3:0 всичко беше ясно. Междувременно 28-годишният треньор на гостите Юлиан Нагелсман вече беше извършил всичките си смени и единият от новите футболисти - Андрей Крамарич, привидно върна интригата за малко в 73-ата минута, но индивидуален пробив на Филип Костич пет минути по-късно окончателно сложи точка на спора.

До края остана време и на Тимо Вернер, който днес не беше сред титулярите, да оползотвори перфектно подаване на Даниел Швааб за крайното 5:1.