Гладбах размаза Щутгарт (видео)

Тимът на Борусия (Мьонхенгладбах) размаза с безапелационното 4:0 Щутгарт на своя "Борусия Парк" и по този начин запази четвъртата си позиция в класирането в Бундеслигата. Възпитаниците на треньора Андре Шуберт нанизаха три гола след почивката на стартиралия по изключително силен начин пролетния полусезон в германския шампионат тим на "швабите", който обаче отново започна да показва старите си слабости. Торган Азар даде аванс на домакините след само 15 минути игра и това бе единственото попадение във вратата на Пжемислав Титон през първата част.

Истинската вихрушка пред поляка обаче настана след почивката. Самият вратар сам предизвика това, допускайки много нелепа грешка за втория гол в своята врата. След точно час игра той подари топката на Рафаел с неумела изява и бразилецът се възползва, за да направи резултата 2:0 в полза на Гладбах. В 68-ата минута всичко в мача бе решено и то отново с попаение с куриозен привкус.

Появилият се в същата 68-а минута на терена Патрик Херман направи резултата "класически" с първото си докосване до топката в мача. Махмуд Дахуд даде добър пас на заменилия само секунди по-рано Торган Азар Херман и той реализира за 3:0 още с влизането си на терена. Крайното 4:0 в полза на домакините оформи бранителят на Щутгарт Кевин Гроскройц, който заби топката в собствената си врата в добавеното време на редовните 90 минути.

С победата Борусия събра актив от 39 точки и е само на три от третото място и с равен актив с петия Майнц 05. Битката за третата и четвъртата позиция се очертава като една от най-интересните до края на сезона, след като и Шалке 04 е само на точка зад Майнц и Борусия (М). Устремът на Щутгарт от началото на пролетния полусезон пък бе спрян с втора поредна загуба, която остави "швабите" на 12-о място с 28 точки.