Милан подчини Лацио и е в подножието на върха (видео)

С попадения на двамата си нападатели Карлос Бака и Мбайе Нианг Милан победи Лацио с 2:0 в среща от междинния 5-и кръг на Серия "А". Резултата откри Бака в 37-ата минута, а в 74-ата Нианг от дузпа успокои феновете на "росонерите". Успехът е втори пореден за тима на Винченцо Монтела и го изкачи на 4-о място в класирането с 9 точки, колкото имат още Ювентус и Сасуоло. Само с точка повече е Наполи, който гостува на Дженоа утре.В петък Милан измъкна драматична победа при визитата си на Сампдория, а Карлос Бака не започна сред титулярите заради разменени реплики между него и Монтела на тренировка. Днес колумбиецът бе получил доверието на своя наставник и водеше атаката, заедно със Сусо и Мбайе Нианг. В състава след изтърпяно наказание се завърна и Юрай Куцка. Проблемите на Хосе Соса принудиха Монтела да пусне от първата минута и Джакомо Бонавентура, който се очакваше да получи почивка. Лацио излезе без стража Федерико Маркети, а неговото място зае албанецът Томас Стракоша, за когото това бе дебют в Серия "А". Капитанът на римските "орли" Лукас Билия беше аут заради контузия, а Фелипе Андерсон остана сред резервите. В нападението на тима си партнираха Филип Джорджевич и Чиро Имобиле, а зад тях действаше Сергей Милинкович-Савич. Лацио няма победа на "Джузепе Меаца" в шампионатен мач от далечната 1989 години, когато Паоло Малдини си вкара автогол. След днешния мач "орлите" имат 11 равенства и 16 загуби в последните си 27 гостувания на Милан. Първият точен удар към една от двете врати отправи Джорджевич, но Джанлуиджи Донарума внимаваше. Малко по-късно стражът на Милан трябваше да се намесва и след изстрел с глава на Милинкович-Савич. Нианг пък пропусна да даде аванс на домакините, след като избяга от защитата, но нанесе твърде слаб удар, който не затрудни Стракоша.В средата на полувремето Лацио доминираше, но Марко Пароло и Сенад Лулич не показаха точен мерник. В 37-ата минута бранителите на гостите изпуснаха Бака след пас на Юрай Куцка, нападателят напредна и хладнокръвно прати топката във вратата. След гола Стракоша беше близо до това да сбърка фатално при наглед безобиден удар на Бонавентура, но успя да реагира навреме.Точно преди почивката топката за втори път се озова във вратата на Лацио, но реферът Давиде Маса правилно отмени гола, защото Куцка изблъска във въздуха Стракоша.На полувремето Симоне Индзаги направи двойна смяна, като пусна в игра Балде Кейта и Фелипе Андерсон, но това не даде желания ефект. В 55-ата минута Давиде Калабрия допусна груба грешка, но Нианг стори по-трудното и не успя да вкара на празна врата. Секунди по-късно само добрата намеса на Габриел Палета попречи на Кейта да изравни. Нианг имаше няколко лоши отигравания в мача, но в 74-ата минута именно той удвои аванса на Милан. Стефан Раду игра с ръка в наказателното поле, а Нианг показа здрави нерви и въпреки пропуските си по-рано, реализира за 2:0. В оставащите минути и двата отбора създадоха голови положения, но резултатът остана непроменен. Второто поражение през сезона остави Лацио на 7-о място в класирането със 7 точки. В следващия кръг "орлите" приемат Емполи, а Милан гостува на Фиорентина.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА