Виола и Милан се разминаха с победата (видео)

Отборите на Фиорентина и Милан не успяха да се победят в интересен двубой от 6-ия кръг на Серия "А". Двубоят завърши 0:0, но само заради пропуските на двата тима. Играчите на Винченцо Монтела в трети пореден мач не допускат гол в първенство, а тези на Пауло Соуса в трето поредно домакинство на "Артемио Франки" не получават попадение.

Монтела се завърна във Флоренция за първи път като треньор на "росонерите", търсейки трета поредна победа в калчото. Той заложи на същите 11, които победиха с 2:0 Лацио през седмицата. Пауло Соуса пък разчиташе в атака на Никола Калинич, Борха Валеро и Йосип Иличич.

Пред 30 000 тифози във Флоренция и двата тима се опитаха да спечелят трите точки, но нападателите нямаха ден. Най-чистото положение за домакините бе в 22-ата минута, когато Йосип Иличич пропусна първата си дузпа в Серия "А". Словенският национал удари лявата греда, след като Давиде Калабрия фаулира Борха Валеро в наказателното поле. Бившят играч на Палермо пробва няколко изстрела извън наказателното поле. Преди това Мбайе Нианг пропусна отлична възможност от няколко метра.
През втората част "росонерите" бяха много активни в атака, като пропуснаха няколко положения. Най-чистите от тях се откриха пред Сусо, чийто изстрел бе избит от голлинията и Карлос Бака, който малко преди края със странична ножица бе близо до попадение.

Джанлуиджи Донарума пък показа класата си, когато с отличен рефлекс изби със сетни усилия удар на Валеро.

Гостите контраатакуваха все по-опасно, но Бака не се възползва от грешка на Санчес, а след това бе заменен от Луис Адриано. Бразилецът се откъсна в 94-ата минута от защитата на "виолетовите", но Ненад Томович го фаулира на сантиметри от границата на наказателното поле. Изненадващо Орсато не отсъди фаул за гостите, което вбеси Монтела и цялата резервна скамейка на Милан. Секунди по-късно официално двата тима разделиха по една точка. Милан има 10, домакините останаха с 9.
Лидер е Ювентус с 15 точки, Наполи има 14, а Интер е трети с 11 точки.

Интересното е, че Милан запази вратата си суха за първи път в три поредни мача от май 2013 година, когато треньор бе още Масимилиано Алегри.