Бака и два отменени гола донесоха радост на Милан (видео)

Отборът на Милан се върна на победния път в Серия "А". Това стана факт след успех с 1:0 в гостуването на Сампдория в първи мач от 4-ия кръг. Героят за гостите на "Луиджи Ферарис" бе Карлос Бака, който реализира единствения гол в 85-ата минута. Преди това пък домакините на два пъти пратиха кълбото в мрежата зад Джанлуиджи Донарума, но и двете попадения бяха отменени.

Срещата започна с натиск на Сампдория. В 5-ата минута домакините стигнаха до първото голово положение, като след центриране в пеналта Едгар Барето стреля от воле, но над вратата. Шест минути по-късно пък Торейра пробва рефлекса на Джанлуиджи Донарума с бомбен шут, но младият страж се намеси решително и спаси. В 14-ата минута след центриране в наказателното поле защитник на Милан не се намеси добре и топката стигна до Луис Муриел, който от близо не успя да отбележи.

Едва в средата на полувремето гостите изнесоха играта в по-предни позиции и също погледнаха към вратата на Самп. Първо в 26-ата минута Рикардо Монтоливо стреля над вратата. Три минути по-късно пък Джанлука Лападула бе изведен зад защитата, но обработи лошо топката и ударът му бе неточен.

В края на полувремето обаче отново Донарума бе поставен под напрежение. Домакините организираха хубава атака, която завърши със силен изстрел на Барето и ново спасяване на вратаря на Милан.

Сапмдория отново започна по-силно втората част, но първата по-интересна възможност бе за Милан. В 59-ата минута Сусо стреля от дистанция и Емилиано Вивиано трябваше да показва рефлекс, за да спаси.

В 69-ата минута Сампдория стигна до гол, който обаче бе отменен. Така и не стана ясно каква е причината за това, тъй като повторенията показаха, че не може да става дума за засада.

В 74-ата минута пък Милан бе близо до гола, след като Карлос Бака стреля опасно, но Вивиано отново спаси виртуозно, а след това и гредата помогна на домакините. Пет минути след това обаче и Милан бе пожален от съдбата, след като удар на Муриел се отби от гредата.

В 84-ата минута Самп за втори път порази вратата на гостите, но и този път попадението бе отменено заради игра с ръка. В ответната атака пък Милан издебна своя шанс, Карлос Бака бе изведен на стрелкова позиция и с прецизен удар отбеляза за 0:1.

Така Милан спря пропадането си и записа втора победа от началото на сезона. Отборът вече има актив от 6 точки и се изкачи на 8-ото място във временното класиране. Сампдория е със същия актив на 7-ото място.