Лацио набързо застигна големия враг (видео)

Няколко часа след загубата на Рома с 1:3 от Торино големият съперник на "вълците" Лацио надигра Емполи с 2:0 на "Олимпико" и застигна съгражданите си в класирането. Балде Кейта (29') и Сенад Лулич (90') бяха точни за тима на Симоне Индзаги.

До последно обаче победата висеше на косъм, тъй като играчите на Емполи създадоха няколко опасни положения, като дори удариха и греда, и чак попадението в последната минута позволи на тифозите на "орлите" да си отдъхнат.

Лацио можеше да поведе още в 3-ата минута, когато Кейта пропусна от няколко метра. В 9-ата минута капитанът на отбора Лукас Билия напусна заради травма, но поне през първото полувреме отсъствието му не си пролича.

В 28-ата минута Чиро Имобиле отправи много силен удар с левия крак, но той беше спасен от Лукаш Скорупски. Секунди по-късно обаче центриране отдясно стигна до Кейта, който с прецизен удар даде аванс на столичани.

Тимът на Емполи стана опасен към края на първата част, когато Алберто Джилардино пропусна с глава. Още в първата атака за втората част Мануел Пучарели стреля в гредата, което като че ли още повече притесни "лациалите". Те приеха играта в своята половина и за малко да изпуснат трите точки. Пучарели се размина с попадението още поне в два случая, като с добри намеси се отличиха защитникът Уолъс и вратарят Томас Стракоша.

Същият този Уолъс можеше да реши всичко в 88-ата минута, но от няколко метра би над гредата, доказвайки, че е неслучайно е защитник.

Успокоението на "Олимпико" настъпи в 90-ата минута, когато Лулич наказа с глава грешка на вратаря на Емполи - 2:0.

След седмица "небесносините" гостуват на Удинезе, а днешният им съперник има тежката задача да приеме Ювентус.