Лацио се разправи с Пескара за едно полувреме (видео)

Отборът на Лацио отнесе с 3:0 на "Олимпико" в Рим Пескара в първия мач от 4-ия кръг на италианската Серия "А". Сергей Милинкович-Савич (67), Стефан Раду (72) и Чиро Имобиле (76) отбелязаха головете за "орлите" от Вечния град, но мачът можеше да се развие и по друг начин, ако "делфините" не бяха пропуснали дузпа при 0:0 през първото полувреме.

В 35-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като реферът Фабио Мареска прецени, че Бащош е извършил нарушение в наказателното поле срещу съперников футболист. Зад топката застана капитанът на "делфините" Ледиан Мемушай. Албанският халф обаче изпълни по странен и нескопосан начин дузпата, като изобщо не уцели вратата, пазена от Федерико Маркети.

Лацио прекърши противника си с голове в средата на второто полувреме. Първо Сергей Милинкович-Савич с глава заби топката във вратата на ветерана Албано Бисари след центриране на Фелипе Андерсон. Това се случи в 67-ата минута, а 5 минути по-късно Стефан Раду също изпрати топката с глава във вратата на Пескара, само че след центриране от корнер. Класическия успех на Лацио оформи Чиро Имобиле в 76-ата минута. С основна заслуга за попадението бе резервата Балде Кейта, който проби отдясно и намери Имобиле в позиция, от която нападателят нямаше как да сбърка.

След този успех тимът на Симоне Индзаги заема пета позиция в класирането със 7 точки. Пескара се намира на предпоследното 19-о място със само една спечелена точка след първите си 4 срещи.