"Новите лидери" провалиха Шалке 04 (видео)

Мъката на Шалке 04 в Бундеслигата продължи с трета поредна загуба, заради което отборът вече е в зоната на изпадащите без точки и без отбелязан гол. Този път "миньорите" преклониха глава при гостуването си на Херта (Берлин), след като бяха победени с 2:0 в последния мач от третия кръг. Триумфът пък изкачи столичани на върха на таблицата при Байерн (Мюнхен), който е единственият друг състав с пълен актив. В сряда двата тима ще се изправят един срещу друг на "Алианц Арена".Мачът беше напълно равностоен, но две индивидуални грешки провалиха състава от Гелзенкирхен. Допуснаха ги привлечените това лято Бенжамен Стамбули и Набил Бенталеб, които бяха взети съответно от Пари Сен Жермен и Тотнъм с идеята да укрепят играта на тима в средата на терена. Досега те се справях сравнително добре и набързо се превърнаха в титуляри, но тази вечер шансът не беше с тях. В 64-ата минута Стамбули наивно загуби топката край тъчлинията и последва пас на Петер Пекарик към Мичел Вайзер и бившият играч на Байерн (Мюнхен) заби топката в десния ъгъл на Ралф Феерман за 1:0. Точно десет минути по-късно Бенталеб сгреши в средата и този път Вайзер направи асистенция - в случая към Валентин Щокер, който запази хладнокръвие и прониза вратаря за 2:0. Това бяха всички най-интересни моменти в срещата, като гостите не успяха с нищо да затруднят Херта в опита си да направят обрат.С това поражение новият наставник на "кралскосините" Маркус Вайнцийрл се превръща в първия треньор в клубната история с три поредни загуби начело на отбора в първенството.Преди началото на мача бившият халф на домакините Рони излезе на терена, за да се сбогува с клуба, който напусна след шест години.СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ