"Новите лидери" провалиха Шалке 04 (видео)

Мъката на Шалке 04 в Бундеслигата продължи с трета поредна загуба, заради което отборът вече е в зоната на изпадащите без точки и без отбелязан гол. Този път "миньорите" преклониха глава при гостуването си на Херта (Берлин), след като бяха победени с 2:0 в последния мач от третия кръг. Триумфът пък изкачи столичани на върха на таблицата при Байерн (Мюнхен), който е единственият друг състав с пълен актив. В сряда двата тима ще се изправят един срещу друг на "Алианц Арена".

Мачът беше напълно равностоен, но две индивидуални грешки провалиха състава от Гелзенкирхен. Допуснаха ги привлечените това лято Бенжамен Стамбули и Набил Бенталеб, които бяха взети съответно от Пари Сен Жермен и Тотнъм с идеята да укрепят играта на тима в средата на терена. Досега те се справях сравнително добре и набързо се превърнаха в титуляри, но тази вечер шансът не беше с тях.

В 64-ата минута Стамбули наивно загуби топката край тъчлинията и последва пас на Петер Пекарик към Мичел Вайзер и бившият играч на Байерн (Мюнхен) заби топката в десния ъгъл на Ралф Феерман за 1:0. Точно десет минути по-късно Бенталеб сгреши в средата и този път Вайзер направи асистенция - в случая към Валентин Щокер, който запази хладнокръвие и прониза вратаря за 2:0.

Това бяха всички най-интересни моменти в срещата, като гостите не успяха с нищо да затруднят Херта в опита си да направят обрат.

С това поражение новият наставник на "кралскосините" Маркус Вайнцийрл се превръща в първия треньор в клубната история с три поредни загуби начело на отбора в първенството.

Преди началото на мача бившият халф на домакините Рони излезе на терена, за да се сбогува с клуба, който напусна след шест години.