Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Шалке 04 разплака Ница (видео)

Шалке 04 разплака Ница като гост в двубой от група I на Лига Европа. Футболистите от Гелзенкирхен си тръгват от Лазурния бряг с трите точки, след като стигнаха до победата с 1:0 с гол на Абдул Рахман Баба четвърт час преди края. Успехът за гостите е заслужен, тъй като те владееха инициативата през по-голямата част от срещата, която беше първа за Ница на такова ниво в европейския футбол от 19 години насам.

Германците можеха да открият още в 20-ата минута, но вратарят на Ница Йоан Кардинал се превърна в герой за своя тим, след като отрази последователно три удара към вратата си.

Той обаче беше безпомощен в 75-ата минута, когато бившият футболист на Челси Абдул Рахман Баба прониза мрежата му след двойно подаване с особено активния в този мач Макс Майер. В 84-ата минута Марио Балотели можеше да донесе равенството, но не успя да намери добра позиция за стрелба от наказателното поле.

В другия мач от групата руския Краснодар хвърли бомбата, като надигра Залцбург като гост с 1:0. Единственият гол отбеляза игралият в Левски бразилец Жоазиньо, който се разписа с красив удар от въздуха с левия крак в 37-ата минута. Руснаците доиграха мача с човек по-малко, след като Сергей Петровм получи втори жълт картон