Айнтрахт съсече Шалке (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) започна новия сезон в Бундеслигата с домакинска победа с 1:0 над Шалке 04. Александер Майер реализира попадението в 13-ата минута, а в 68-ата отново той пропусна дузпа.

Домакините започнаха силно. В четвъртата минута Майер намери Мият Гачинович, чийто удар премина много опасно покрай далечната греда. Защитата на "миньорите" действаше твърде разсеяно и беше наказана в 13-ата минута. Налдо не успя да изчисти добре, Шаболш Хущи овладя, потърси Майер, който опъна мрежата с кинжален удар - 1:0.

В средата на полувремето съдията спря играта за кратка пауза заради жегата. В 34-ата "кралскосините" изградиха добра акция, получи се комбинация между Франко ди Санто и Клаас-Ян Хунтелаар, но не последва точен шут. В 42-ата Ерик Максим Чупо-Мотинг стреля с глава след корнер - в ръцете на Лукас Храдецки.

Гостите от "Фелтинс Арена" не намираха път към вратата на франкфуртци. В средата на втората част домакините можеха да удвоят аванса си, но изпуснаха дузпа. Гачинович надигра Жуниор Кайсара и бившият играч на Лудогорец го спъна в наказателното поле. Алекс Майер стреля лековато от бялата точка и позволи на Ралф Феерман да избие.

В 79-ата минута Майкъл Хектор получи директен червен картон, след като задържа нахлуващия към наказателното поле Хунтелаар. Шалке разигра много хитро от прекия свободен удар, последва ниско подаване зад стената към Хунтелаар, но Храдецки изби с една ръка. В края тимът от Гелзенкирхен натисна. Хунтелаар на два пъти беше блокиран в опасна близост. В 90-ата след шут на Чупо-Мотинг топката премина ниско покрай близката греда, излизайки в аут.

В крайна сметка Айнтрахт се пребори за трите точки.