Шалке 04 удари дъното (видео)

Колкото и невероятно да звучи, отборът на Шалке 04 регистрира пета поредна загуба в Бундеслигата и вече е на последно място без нито точка. Този път тимът от Гелзенкирхен се препъна в Хофенхайм, отстъпвайки с 1:2. Това е най-лошият старт в клубната история на "миньорите" и е много вероятно да се стигне до раздяла с треньора Маркус Вайнцийрл, който пристигна това лято.

Ерик Максим Чупо-Мотинг вдъхна надежди на Шалке още в 5-ата минута, когато засече в мрежата отлично центриране на младия Брийл Емболо. В 17-ата минута обаче Андрей Крамарич изравни. Шансът на отбора от Рур да поведе отново беше пропилян от Клаас-Ян Хунтелаар, който в 33-ата минута стреля в гредата.

Малко по-късно - в 41-ата минута, Керем Демирбай направи приказна асистенция към Лукас Руп за 2:1.

През второто полувреме Шалке 04 не показа нищо стойностно, но и съдията подмина две много спорни ситуации, при които спокойно можеше да даде дузпи. В 51-ата минута Кевин Фогт спря топката, докато падаше на земята след пробив на Чупо-Мотинг отляво. В добавеното време пък Демирбай стори същото, но и тогава арбитърът Тобиас Велц не се реши да посочи бялата точка.

Отборът на Хофе, за който това е първа победа след четири равенства преди това, можеше и да не трепери до последно, но пропуски сториха резервите Едуардо Варгас и Надием Амири, който удари греда.

През идната седмица "кралскосините" ги очакват домакинства на Залцбург в Лига Европа и на Борусия (Мьонхенгладбах) в Бундеслигата.