Мъките на Шалке продължават (видео)

Четири мача - четири загуби. Това е равносметката за представянето на Шалке 04 до момента в Бундеслигата, а столът на новия треньор Маркус Вайнцийрл започва сериозно да се клати. Днес "кралскосините" отбелязаха първия си гол за сезона, но въпреки това отстъпиха с 1:3 от Кьолн и бяха изпратени с освирквания от публиката на "Фелтинс Арена".

Шалке се опита да притисне съперника в началото, но Налдо не успя да открие резултата от удобна позиция. В 36-ата минута стражът на гостите Тимо Хорн изби силен удар на Ерик Максим Чупо-Мотинг, но атаката продължи и след хитър пас на Набил Бенталеб Клаас-Ян Хунтелаар елегантно опъна мрежата. Отговорът на Кьолн дойде мигновено - Антони Модест свали топката за Юя Осако и японецът със силен шут простреля Ралф Феерман.
"Козлите" доминираха през второто полувреме и закономерно стигнаха до пълен обрат. В 77-ата минута резервата Константин Рауш намери с хубаво центриране Модест и той с едно докосване насочи топката във вратата на Шалке. Всичко приключи в 84-ата минута. Салих Йозджан някак се освободи в наказателното поле и пусна към непокрития Зимон Цолер, а за него остана най-лесното.

Кьолн излезе на втора позиция след Байерн (Мюнхен) с 10 точки, а Шалке е на предпоследната позиция и изпреварва само по голова разлика другия отбор без спечелена точка - Вердер (Бремен).