Левски падна в последната секунда (видео)

Отборът на Левски допусна второ поражение в Агия Напа. Тимът на Елин Топузаков отстъпи с 0:1 на чешкия Теплице в Паралимни, като прекъсна серията си от две победи, постигнати срещу Уйпещ (2:1) и Уфа (1:0). Попадението падна буквално в последните секунди, когато Степан Вакошек не остави шансове на Николай Кръстев от границата на наказателното поле. Пропуски преди това направиха Антон Огнянов, Бабатунде Адениджи и Принс Сайди, които попречиха на "сините" да запишат трети пореден успех в контролите, а също така да зарадват своя наставник, който днес навърши 40 години.Топчо направи така, че 17 от футболистите да играят по 45 минути. Само един от тях не е собственост на столичани - Принс Сайди. Каращият проби 20-годишен младежки национал на Либерия игра цяло второ полувреме, като ляв халф-крило и дори пропусна най-добрата възможност за гол. Капитан на столичани в този двубой бе Георги Костадинов. Антон Огнянов и Амаду Сукуна от новите попълнения отново бяха титуляри, докато Давид Яблонски започна от пейката срещу своите сънародници, но игра цяло второ полувреме."Сините" стартираха с трима централни бранители в схемата 3-5-2, като Сукуна и Аниете водеха атаката. На почивката бяха направени цели шест промени, като столичани бяха по-активни, най-вече благодарение на Франсис Нар, който създаде всички опасности пред вратата на чехите.Треньорът на Левски може да бъде доволен от някой неща, които се видяха, но от други със сигурност е очаквал повече, предвид тренираното през седмицата.Още в първите минути играчите на шестия в Чехия пратиха топката във вратата на Боян Йоргачевич, но попадението бе отменено поради засада. В 28-ата минута Огнянов пропусна да вкара своя първи гол за Левски. Той остана в добра позиция, но стреля в аут, след като Нар проби, а Сукуна не успя да засече първи центрирането отдясно. Антонио Аниете в 34-ата минута стреля над гредата от добра възможност.На почивката Топузаков направи шест промени, като Веселин Минев, Сашо Александров, Яблонски, Роман Прохазка, Бабатунде Адениджи и Принс Сайди влязоха вместо Сандбрег, Огнянов, Александров, Сукуна, Костадинов и Аниете. Бабатунде бе близо до гол в 48-ата минута, когато Сашо Александров центрира, а Сайди направи сериозен пропуск в 64-ата минута. Той бе намерен отлично от Нар, но стреля силно над гредата.Десет минути преди края Яблонски игра с глава, защитник изби, а при добавката Бабатунде от няколко метра стреля над гредата. Двубоят отиваше към 0:0, когато се стигна до колективна грешка в защитата на "сините". Последва центриране отляво, топката попадна във Вакошек, който овладя коженото кълбо на 16 метра от голлинията и с хубав удар под гредата донесе победата на Теплице. Чехите записаха победа с 4:2 над Левски отново в Агия Напа при последното посещение на 26-кратните шампиони в Кипър през 2014 година. Тогава неофициален дебют и първи гол за "сините" записа Валери Божинов.Именно срещу тима на Божинов - Партизан, играчите на Левски излизат в последната си проверка от този лагер. Това ще се случи на 8 февруари от 16:00 часа в Лимасол.ЛЕВСКИ - ТЕПЛИЦЕ 0:10:1 Вакошек (92)ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (75-Николай Кръстев), Симон Сандберг (46-Сашо Александров), Александър Александров (46-Давид Яблонски), Димитър Пиргов, Франсис Нар, Божидар Краев (64-Илия Юруков), Георги Костадинов (46-Роман Прохазка), Антон Огнянов (46-Веселин Минев), Мехди Бурабия (64-Джереми де Ноойер), Амаду Сукуна (46-Принс Сайди), Антонио Аниете (46-Бабатунде Адениджи)ТЕПЛИЦЕ: Томаш Григар, Ян Кроб, Алекс Суснир, Адмир Левакович, Томаш Вондрашек, Даниел Сунгол, Томаш Кучера, Алои Хучка, Якуб Хора, Юн Возанчик, Давид ВанечекКонтролите на Левски пред 2017 година:20.01. Левски - Виторул (Румъния) 1:2 || ВИДЕО29.01. Левски - Уйпещ (Унгария) 2:1 || ВИДЕО02.02. Левски - Уфа (Русия) 1:0 || ВИДЕО05.02. Левски - Теплице (Чехия) 0:1 || ВИДЕО08.02. Левски -Партизан (Сърбия)