Левски надви руснаци с гол на Краев (видео)

Отборът на Левски победи с 1:0 руския Уфа в третата си проверка тази зима. Двубоят се игра на "Алфа център" в Ларнака, където пристигнаха над 30 фенове на "сините". Попадението отбеляза Божидар Краев в 51-ата минута, след като получи подаване с глава от Амаду Сукуна. Двамата влязоха след почивката.

Наставникът Елин Топузаков за първи път през 2017 година разчиташе на своя титулярен вратар Боян Йоргачевич, който пропусна мачовете с лидера в Румъния Виторул (1:2) и унгарския Уйпещ (2:1). За първи път титуляр излезе и Антон Огнянов, който игра 45 минути и си партнираше отляво с капитана Веселин Минев. Другите нови Давид Яблонски и Амаду Сукуна също играха от първата минута срещу осмия в Русия..

Срещата бе изключително равностойна преди почивката, като липсваха голови положения. Още в първата минута Георги Костадинов се намеси и спря най-опасната атака на руснаците, като останаха сериозни съмнения за засада. Един път Йоргачевич изби остро центриране, а веднъж играч на руснаците стреля над гредата с глава. "Сините" нямаха нито едно голово положение през първите 45 минути, като често се бъркаше последното подаване, което не стигаше до Аниете, Сукуна или Прохазка.

Втората част започна с пет промени от страна на Топузаков. Още при първата атака на руснаците Йоргачевич с отлично спасяване запази резултата. Вратарят се хвърли краката на противник и спаси. Малко по-късно Сукуна чукна с глава топката към Краев, който избяга от защитата и технично вкара за 1:0.

Хубав пробив на Бабатунде завърши със слаб диагонален удар в аут. След това силен удар на Бабатунде бе избит от Беленев, а Роман Прохазка стреля в аут от добра позиция. Руснаците пропуснаха след корнер да изравнят, а в 73-ата минута каращият проби младежки национал на Либерия Принс Сайди влезе в игра, като игра ляво халф-крило.

Отново Бабатунде се разходи между защитниците на руснаците, като стреля, но Беленев спаси. Нападателят обаче трябваше да търси подававне към Краев и Станислав Иванов, които чакаха на няколко метра фронтално от вратата. В последните минути удар на руски футболист мина встрани от вратата.

Така Левски записа втора поредна победа тази зима. Топузаков може да е доволен от представянето на своя тим, който игра компактно, като футболистите спазваха тактическите изисквания. Защитата особено през първата част не позволи на руснаците да стигнат до вратата на Йоргачевич.

Осмият в руското първенство победи с 2:0 Берое преди няколко дни, а през първия лагер на "сините" в Агия Напа двата тима бяха в един хотел.

Чешкият Теплице е следващият съперник на 26-кратните шампиони на България, като двата тима излизат един срещу друг на 5 февруари в Паралимни.

ЛЕВСКИ - УФА 1:0
1:0 Краев (51)

ЛЕВСКИ: Боян Йоргачевич (65-Николай Кръстев), Давид Яблонски (46-Симом Сандберг), Александър Александров (62-Сърджан Лукин), Веселин Минев (73-Принс Сайди), Сашо Александров (46-Димитър Пиргов), Роман Прохазка (73-Ивайло Найденов), Георги Костадинов (62-Джереми де Ноойер), Антон Огнянов (46-Франсис Нар), Мехди Бурабия (46-Божидар Краев), Aмаду Сукуна (73-Станислав Иванов), Антонио Аниете (46-Бабатунде Адениджи)

ФК УФА:  Беленев, Аликин, Пуцко, Никитин, Живоглядов, Стоцкий, Карп, Пауревич, Засеев, Слай, Батютин