Айнтрахт излезе трети след дълго чакана победа

С гол на Александер Майер през първото полувреме Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 1:0 като гост на Шалке 04 в първа среща от 18-ия кръг на Бундеслигата и излезе на трето място във временното класиране. Предишният успех на отбора в Гелзенкирхен датираше от 1999 година, но днес на негативната серия беше сложен край. Опростената, но много ефективна игра на тима, воден от Нико Ковач, донесе девета победа пре сезона, а Шалке за пореден път разочарова верните си фенове.Двата отбора започнаха втория дял от първенството по различен начин. Шалке повали с 1:0 Инголщат 04, а Айнтрахт претърпя тежка загуба с 0:3 в гостуването си на РБ (Лайпциг). Въпреки многото кадрови проблеми, наставникът на "кралскосините" Маркус Вайнцийрл се надяваше тимът да продължи изкачването си в класирането. В първите минути домакините действаха с много желание и дори отбелязаха гол чрез Гуидо Бургщалер, но той бе отменен заради засада. До средата на полувремето Айнтрахт успя да укроти натиска на Шалке и на свой ред опита няколко атаки, но без да застраши Ралф Феерман.В 24-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг се освободи в близост до аутлинията и центрира към Бургщалер, който насочи топката точно под гредата, но Хайнц Линднер изби в корнер. Айнтрахт поведе в 33-ата с попадение на Александер Майер. Талисманът на гостите бе оставен непокрит след подаване от фаул на Макото Хасебе и вкара петия си гол през сезона. Футболистите на Шалке вложиха много усилия, за да изравнят още до почивката, но пропуснаха две добри положения.В началото на втората част Бенедикт Хьоведес стреля неточно с глава, но включването му в атака бе показателно за намеренията на Шалке възможно най-скоро да върне гола. Набил Бенталеб най-много тормозеше защитниците в червено. След негово перфектно центриране Бургщалер подложи крак, но топката мина покрай вратата.В 66-ата Алекс Майер пак остана сам в близост до вратата, но малко не му стигна да вкара втори гол и до голяма степен да предреши изхода на мача. Домакините пък бяха много дезорганизирани и атаките им не носеха никаква заплаха за вратата на Линднер. Шалке дори не съумя да притесни съперника си с финален натиск и закономерно допусна девето поражение от старта на сезона.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА