Инголщат взе глътка въздух и прескочи Хамбургер (видео)

Четвъртият опит се оказа щастлив за Инголщат 04. Футболистите на Майк Валпургис спечелиха опашкарското дерби на Бундеслигата срещу Хамбургер ШФ и прескочиха днешния си съперник в класирането, измествайки ги от шестнадесетото място, което дава правото на бараж.

Победата е и първа за домакините срещу този съперник в елита на местния футбол. В предишните три срещи двата тима завършваха без победител на два пъти, а в третия случай успехът бе за единствения тим, който е неизменно в Бундеслигата от създаването и, а именно Хамбургер.

Паскал Грос вдигна на крака “Ауди Шпортпарк” след по-малко от четвърт час игра, откривайки резултата с красиво попадение в далечния ъгъл на пазената от Кристиан Матениа врата - 1:0 в 14-ата минута. Офанзивата на домакините продължи и не бяха минали и десетина минути от дебютния гол в двубоя, когато резултатът бе удвоен от Маркус Зутнер, който отбеляза от пряк свободен удар за 2:0 в 23-ата минута на срещата. До края на първото полувреме не се случи нищо особено интересно пред двете врати, а Инголщат даде жертва - Матю Леки напусна с контузия две минути преди почивката.

На практика спорът бе решен две минути след подновяването на играта, когато бе отсъдена дузпа в полза на баварците, а Алмог Коен нямаше проблем да направи резултата класически от 11 метра - 3:0. Хамбургер върна един гол в 63-ата минута, когато точен бе Готоку Сакай, но след последния съдийски сигнал радостта бе за Инголщат, а крайният резултат остана такъв - 3:1.

Четвъртата победа на домакините за сезона увеличи актива им до 15 точки, като тя е и първа за новата 2017 година. ШФ пък загуби за втори пореден мач и с 13 точки срещу името си е на предпоследното седемнадесето място.