Айнтрахт почака, но си взе своето (видео)

Десетата победа от началото на сезона върна Айнтрахт (Франкфурт) на трето място в Първа Бундеслига. Този път "орлите" пребориха последния в класирането Дармщат 98 с 2:0 пред 50 000 на "Комерцбанк Арена" в последния мач от 19-ия кръг. Успехът не дойде никак лесно, защото домакините не направиха нищо смислено преди почивката и трябваше да вдигнат оборотите след това.

До 73-ата минута играчите на Айнтрахт бяха отправили само един удар в очертанията на вратата, но за тяхна радост секунди по-късно реферът Мануел Грефе посочи бялата точка, след като прецени, че Александър Милошевич е задържал Хесус Вайехо. Макото Хасебе се нагърби с отговорната задача и не сгреши, давайки преднина от 1:0.

В 83-ата минута най-добрият на терена Анте Ребич вкара за 2:0 след подаване на капитана Александер Майер и всичко беше ясно.

И докато отборът от Франкфурт преследва призово класиране и участие в евротурнирите, "лилиите" все повече се приближават към Втора Бундеслига.

В сряда Айнтрахт ще се опита да се класира и за четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, като за тази цел трябва да спечели при гостуването си на втородивизионния Хановер 96. Отборът на Нико Кранчар продължава да играе стабилно в защита и тази вечер вратарят Лукас Храдецки записа осмия си мач без допуснато попадение, с което дели първото място с Мануел Нойер от Байерн (Мюнхен).