Лайпциг не е спал през паузата - гонитбата с Байерн продължава (видео)

Новакът РБ (Лайпциг) започна силно и 2017 г. и показа, че няма намерение да изпуска лидера Байерн (Мюнхен). В двубой от 17-ия кръг на Бундеслигата тимът от Източна Германия отнесе Айнтрахт (Франкфурт) с 3:0 на свой терен и съкрати до 3 точки изоставането си от шампионите. Гостите бяха един от най-опасните отбори през есента, но сега станаха жертва на наивна грешка на вратаря си Лукас Храдецки, който получи червен картон още в 131-ата секунда. Тогава той напусна наказателното си поле, за да пресрещне извеждащо подаване към играч на домакините, но се подхлъзна и беше принуден да хване кълбото, за което веднага беше отстранен. Зе нещастие на Храдецки Лайпциг успя да вкара гол след последвалото изпълнение на удара, като точен беше Марвин Компер.
Макар и с човек по-малко, отборът от Франкфурт не рухна и дори имаше две положение за изравняване. В 25-ата минута Анте Ребич излезе сам срещу вратаря, но загуби спора с него, а в 35-ата минута пак той стреля опасно, но и този път Питър Гулачи беше на мястото си.
"Червените бикове" успяха да нанесат втори удар и то точно преди почивката, когато голмайсторът им Тимо Вернер вкара с глава за 2:0.
Още тук нещата бяха ясни, а след почивката малшансът на Айнтрахт беше допълнен от автогол на Хесус Вайехо в 67-ата минута, когато той отклони топката в собствената си мрежа след удар на Марсел Халстенберг.
Победа тази вечер щеше да върне състава на Нико Ковач на трета позиция, но сега вече той е чак шести.
В следващия кръг РБ приема непобедения все още Хофенхайм, което е гаранция за интересни 90 минути. Тежък съперник очаква и Айнтрахт - Шалке 04 в Гелзенкирхен.