Айнтрахт излезе трети след дълго чакана победа

С гол на Александер Майер през първото полувреме Айнтрахт (Франкфурт) спечели с 1:0 като гост на Шалке 04 в първа среща от 18-ия кръг на Бундеслигата и излезе на трето място във временното класиране. Предишният успех на отбора в Гелзенкирхен датираше от 1999 година, но днес на негативната серия беше сложен край. Опростената, но много ефективна игра на тима, воден от Нико Ковач, донесе девета победа пре сезона, а Шалке за пореден път разочарова верните си фенове.

Двата отбора започнаха втория дял от първенството по различен начин. Шалке повали с 1:0 Инголщат 04, а Айнтрахт претърпя тежка загуба с 0:3 в гостуването си на РБ (Лайпциг).
Въпреки многото кадрови проблеми, наставникът на "кралскосините" Маркус Вайнцийрл се надяваше тимът да продължи изкачването си в класирането. В първите минути домакините действаха с много желание и дори отбелязаха гол чрез Гуидо Бургщалер, но той бе отменен заради засада. До средата на полувремето Айнтрахт успя да укроти натиска на Шалке и на свой ред опита няколко атаки, но без да застраши Ралф Феерман.

В 24-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг се освободи в близост до аутлинията и центрира към Бургщалер, който насочи топката точно под гредата, но Хайнц Линднер изби в корнер. Айнтрахт поведе в 33-ата с попадение на Александер Майер. Талисманът на гостите бе оставен непокрит след подаване от фаул на Макото Хасебе и вкара петия си гол през сезона. Футболистите на Шалке вложиха много усилия, за да изравнят още до почивката, но пропуснаха две добри положения.
В началото на втората част Бенедикт Хьоведес стреля неточно с глава, но включването му в атака бе показателно за намеренията на Шалке възможно най-скоро да върне гола. Набил Бенталеб най-много тормозеше защитниците в червено. След негово перфектно центриране Бургщалер подложи крак, но топката мина покрай вратата.

В 66-ата Алекс Майер пак остана сам в близост до вратата, но малко не му стигна да вкара втори гол и до голяма степен да предреши изхода на мача. Домакините пък бяха много дезорганизирани и атаките им не носеха никаква заплаха за вратата на Линднер. Шалке дори не съумя да притесни съперника си с финален натиск и закономерно допусна девето поражение от старта на сезона.