Раонич се справи с екзекутора на Джокович

Милош Раонич се класира за втори път в кариерата си на полуфиналите на "Уимбълдън". 25-годишният канадец победи Сам Куери с 6:4, 7:5, 5:7, 6:4 за 2 часа и 31 минути и чака победителя от двубоя между Роджър Федерер и Марин Чилич. За Раонич това е втори полуфинал на турнир от Големия шлем за годината, след като достигна до този етап и на Откритото първенство на Австралия.

Битката между поставеният под номер 6 Милош и Куери бе концентрирана върху сервис линията, тъй като и двамата разполагат с отличен начален удар, на който разчитаха. Това обаче не им попречи да направят някои отлични разигравания.

Раонич трябваше да се връща от 0:2 сета срещу Давид Гофен на осминафиналите, но днес нямаше намерение да си усложнява толкова мача. Той успя да пробие в самия край на първия сет и да поведе. В тази част той завърши с 82% спечелени точки на първи сервис и 92% на втори. Канадецът бе безупречен в геймовете, в които сервираше, и във втория сет, в който загуби само седем точки при своя начален удар. И отново успя да направи пробив в края, този път за 7:5.

Куери, който хвърли сензацията в третия кръг, отстранявайки Новак Джокович, все пак се държеше в мача и стигна до своя шанс. При 5:5 в третия сет той стигна до първата си възможност за пробив в мача и се възползва, а малко по-късно затвори сета. Четвъртата част обаче бе повторение на първите две. Двамата взимаха сервис геймовете си почти до края. Раонич отново бе по-убедителен и проби за 6:4, с което отпразнува и крайния успех.