Анди Мъри на крачка от титлата

Анди Мъри се класира за трети път за финала на "Уимбълдън". 29-годишният шотландец нямаше големи проблеми срещу Томаш Бердих на полуфиналите и го победи с 6:3, 6:3, 6:3. За да стигне до втора титла на "Ол Ингланд Клъб" той ще трябва да се пребори с Милош Раонич, който отстрани Роджър Федерер.

След драмата и петте сета срещу Цонга днес Мъри бе далеч по-убедителен. Той постигна ранен пробив и поведе с 2:0. Бердих успя да изравни за 2:2 и играеше с някакви надежди в началото на двубоя. Шампионът от 2013 г. обаче се справи с добрия период на чеха и след пробив в осмия гейм си подсигури сета.

Втората част не се различаваше много от първата, а грешките на Бердих зачестиха. Без да блести Анди контролираше събитията на корта. Пробив за 4:3 съвсем наруши баланса на Томаш и той загуби още веднъж подаването си за 6:3.

Шотландецът се възползва от колебанията на съперника още по-рано в третия сет, когато първият пробив дойде в четвъртия гейм, а в нито един момент феновете на трибуните нямаха съмнения кой ще е крайният победител. Бердих завърши с 30 непредизвикани грешки, което със сигурност помогна за сравнително лесния успех на Мъри, който бе постигнат за по-малко от 2 часа.